excelde alt alta bütün satırlara sayfa sonu ekleme

Excel Vers. ve Dili
excel 2007 türkce kullanıyorum
Excel de 1000 den fazla yazılmış alt alt satırlar mevcut bunların her birinin ayrı sayfa olması için bütün bu satırlara sayfa sonu eklemek istiyorum bunun kolay pratik bir yöntemi var mı? Mümkünse makro kullanmadan yapmak istiyorum

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Satır yüksekliğini bir sayfaya sığacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Örneğin boş bir excel sayfasında sayfa ayarını hiç değiştirmediğinizde satır yüksekliğini maksimum değer olan 409 (sizde farklı olabilir) olarak ayarlarsanız her satır bir sayfaya sığmaktadır.

Excel Vers. ve Dili
o şekilde sayfa inanılmaz dercede aşağıya kadar iner elimde bir dosya var örnek olması açısından bunu birisinden aldım yaklaşık 300 e kadar yapmış ama bana bin tane kadar lazım aldığım kişi nasıl yapıldığını bilmiyor o da sanırım başkasından almış dosyaya bir bakarsanız ne yapmak istediğim daha net anlaşılır sanırım.

Ekli dosyalar

systran

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 [TR], 2013 [TR]
dosyayı inceledim.
sayfa sonu yapmaktaki amacın ne? yazdırmada kolaylık sağlamak içinse dediğini WORD de üst bilgi ve sayfa numarası ekleyerek daha kolay yapabilirsin.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Örnek dosyada muhtemelen tek tek sayfa sonu eklenmiş.

Eğer sayfanın geri kalanıyla bir işiniz olmayacaksa sayfa yapısını değiştirerek de yapabilirsiniz. Sayfa üst ve alt boşluklarını araya sadece 1 satır sığacak şekilde arttırırsanız ya da kağıt boyutunu elle girip bir satıra göre ayarlarsnız istediğiniz olur.

Excel Vers. ve Dili
WORD de bu şekilde hem başlık hem sayfa numarasını yukarıda 1 den 1000 e kadar verecek 1000 sayfayı pratik olarak nasıl yapabilirim.

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Siz bir sayfada belirttiğiniz gibi 1 satır veri olmasını ve bunun kendi arasıdna bir düzen içinde yazdırılmasını mı istiyorsunuz? Yani yazdır dediğinizde diyelim ki 1000 sayfa yazıcıdan çıkacak, her sayfada sadece üstte bir satır veri olacak, istenirse bu bir satır veri her satırda belirli bir düzen içinde değişecek. Doğru mu anlamışım?

eğer öyleyse aşağıdaki makro her seferinde K1 hücresini 1 arttırarak toplam 1000 sayfayı yazdırmaktadır.

Kod:
Sub yazdır()
For i = 1 To 1000
[k1] = i
    ActiveWindow.SelectedSheets.PrintOut Copies:=1, Collate:=True, _
        IgnorePrintAreas:=False
Next

End Sub
Denemek istiyorsanız koddaki 1000'i azaltıp (örneğin 2 yada 3 yapıp) öyle deneyin.

Son düzenleme:

systran

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2007 [TR], 2013 [TR]
EKLE-> sayfa numarası, üst sağ taraf olanı seçerek,
aynı yere (üstbilgi) kasa defteri yazarak

daha sonra istediğin sayfa sayısı dolana kadar CTRL + ENTER bas.

Ekli dosyalar

Sayın GRANDfather

satır sonu eklemek için
say = Range("A65536").End(3).Row
for i = 2 to say
ActiveSheet.HPageBreaks.Add Before:=Range("A" & i)
next

satır sonlarını sıfırlamak için
ActiveSheet.ResetAllPageBreaks

Son düzenleme: