Excelde bir formul sonucunu başka bir formüle bağlama sorunu

ozhann

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel-2019
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-11-2027
Bir formül sonucunu başka bir formülde aramam gerekiyor fakat 2. formül arayacağı değeri formül olarak gördüğü için çalışmıyor , burda exceli nasıl kandırabiliriz, yardımcı olabilir misiniz?

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 / Türkçe
19-09-2023
örnek dosyanızı yükleyebilir misiniz.

ozhann

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel-2019
29-11-2027
örnek dosyanızı yükleyebilir misiniz.
Dosya çok büyük olduğu için yükleme yapamıyorum, yapmaya çalıştığım şey şu giriş bölümüne bir malzeme yazıdğınız zaman ürünün özelliklerine göre bir kod veriyor bu kodu daha sonra otomatik çıkış bölümüne atıyor çünkü mantıken depoya girişi olmayan birşeyin çıkışıda olamaz fakat burada şöyle bir problem çıkıyor 500 kalem giren bir ürünün 500 adeti birden çıkmıyor bu yüzden birden fazla çıkış yapmak istiyorum insanın sebep olabileceği hataların olmaması içinde giriş bölümü dışındaki verileri otomatik getirsin istiyorum bu yüzden çıkışta sadece otomatik adet ile ve manuel kod ile çıkış yaptırıyorum. çıkış bölümünde kodu bulabilmesi için bi yer tasarladım çıkan kodu manuel çıkışa yazıyor bu kısma kodu yazınca ürünü tanımlayan değerler gelsin istiyorum fakat veriyi çektiği depo stok giriş a sütünuda veriyi bir fomülden çektiği için formül çalışırken depo stok çıkış m deki değeri giriş a'da #yok olarak okuyup #yok arayıp #yok sonucunu veriyor.
241200
241201
241202