Soru Excelde bir sütündaki veri adedi kadar numaralandırma yapma

Excel Vers. ve Dili
2016 - tr
Merhaba arkadaşlar, elimde örnektekine benzer 50-60 bin satırlık bir veri var. Bu veride bir stunda örnektekine benzer değerler, bu değerlerin karşısında da onlara özel veriler bulunuyor. Almak istediğim raporda örnekte olduğu gibi A sütunundan filtreleme ve sıralama yaptığımda, A stüununda aynı verinin karşısında yer alan farklı değerlerin 1) , 2), 3) vb. devam etmesini istiyorum. Aslına bakarsanız aynı veri, tek bir hücre içine yazılabilirse daha da yardımcı olur. Örnekte olduğu üzere. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

resim yükleyeledim sorunu bilmiyorum. Şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Resim yerine lütfen örnek dosya paylaşınız.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,
Dosya.Co, Dosya.Tc gibi paylaşım sitelerine dosyanızı ekleyebilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2016 - tr
Sayfa1 de ekteki gibi bir listem var. Sayfa 2 de bu listede yer alan ankara - istanbul - muğla gibi iller farklı sayılarda (bunlar rastgele) mesela 2-3-4 satır hücre birleştirilerek yazılmış. Bunların karşısında son sütuna bu isimleri yerleştirmek istiyorum. Bu mümkün değil ise, sayfa1 de yer alan listede şehirlerin karşısında yer alan isimler tek bir hücrede alt alta (alt + Enter) şeklinde yazılırsa da işimi görür aslında. ihtiyacım olan bilgileri sayfa1 e de yazdım.
Şimdiden teşekkür ederim.

Örnek Dosya Linki :

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit

Ekli dosyalar