Excelde bir sütunu 5 saniyede bir azalan olarak sıralama

Arkadaşlar ;
Excelde bir sütunu 5 saniyede bir azalan olarak sıralamak için nasıl bir makro yazmamız gerekir. Ya da makroya ihtiyaç var mıdır?

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın marla1286, Ekteki dosyada olduğu gibi mi?

alternatif olarak A1 hücresine saati giriniz.
A2 hücresine A1 e girdiğiniz saatten 5 saniye küçüğünü giriniz
A1:A2 yi seçin ve sağ alt köşedeki noktadan (sürükleme noktası) tutup aşağıya doğru kaydırın.

Sayın Necdet Yesertener cevabınız için teşekkür ederim ancak ben sorumu tam olarak ifade edememişim. Benim yapmak istedeğim örneğin a sütununda aşağıya doğru sırasıyla 10,12,34,56,3,89 vb. gibi sayılar var ve bu sayılar bir linkten devamlı güncelleniyor yani rakamlar sürekli değişiyor ama bu rakamların artan olarak sıralı olması lazım benim bunu yapmam gerekiyor... Umarım açıklayabilmişimdir.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Zaman göre çalışan bir makro bence bu işlem için pek uygun değildir. Çünkü zamanlayıcının sürekli çalışır olması gerekir. Fakat A sütununa veri girildiğinde otomatikman sıralanması sağlanabilir. Bunun için aşağıdaki kodu sayfanın kod sayfasına kopyalayın. A sütununa veri girdiğinizde otomatikman sıralanacaktır.

[vb:1:bb0aafce90]Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
If Target.Column <> 1 Then Exit Sub
Columns("A:A").Sort Key1:=[a1], Order1:=xlDescending
End Sub[/vb:1:bb0aafce90]

SÜPER oldu hemde dediğiniz gibi işlemciyi fazla yormadan bi çözüm getirmişsiniz. ÇOK teşekkür ederim.