Excel'de birden fazla çalışma kitaplarını tek sayfaya yansıtma Hk.

Excel Vers. ve Dili
2016 ENG
Merhaba Üstadlar,

bir konuda desteğinize ihtiyacım vardır. Çalıştığım firmada bir excel formatı hazırlamaya calısıyorum ancak kafam bayağı bir karışmış durumda.
6+1 adet sayfa olacak diye düşünelim, mevcut sütunları excel olarak göndereceğim. Şuanda 2 çalışma kitabı ve bir anasayfa olarak sheet1 tanımladım, isteğim şu farklı farklı personel isimlerini farklı çalışma kitaplarıne ekleyip sheet1 de hepsini anlık yayınlanmasını istiyorum, filtreleme özelliğini açacağım sonrasında, toplamda sheet1 hariç çalışma kitabı adedi 6 adet olacak sonrasında arttıracağım yani. kişiler gelecek 6 çalışma dosyalarında düzenleme yaptığında otomatik olarak sheet1de anlık yayınlanmasını istiyorum. bu konuyla ilgili bana destek olabilirseniz çok sevinirim.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

En kolay yöntemi tarif ediyorum;

Ana dosyanızı açın.
1. personelin dosyasını açın.
Bu personelin veri girişi yapacağı hücrelerin tümünü seçin ve kopyala komutunu verin.
Sonra kendi dosyanıza geçin. Sheet1 sayfasında uygun bir hücreyi tıklayın ve ÖZEL YAPIŞTIR-BAĞ YAPIŞTIR seçeneğini seçip işlemi tamamlayın.

Bu işlemi bütün personelleriniz için yaptıktan sonra kendi dosyanızı kaydedip kapatın.

Dosyanızı tekrar açtığınızda sizden bağlantıları güncellemenizi isteyecektir. Güncelle dediğinizde tüm veriler sizin dosyanızda görünecektir.

Excel Vers. ve Dili
2016 ENG
Merhaba,

En kolay yöntemi tarif ediyorum;

Ana dosyanızı açın.
1. personelin dosyasını açın.
Bu personelin veri girişi yapacağı hücrelerin tümünü seçin ve kopyala komutunu verin.
Sonra kendi dosyanıza geçin. Sheet1 sayfasında uygun bir hücreyi tıklayın ve ÖZEL YAPIŞTIR-BAĞ YAPIŞTIR seçeneğini seçip işlemi tamamlayın.

Bu işlemi bütün personelleriniz için yaptıktan sonra kendi dosyanızı kaydedip kapatın.

Dosyanızı tekrar açtığınızda sizden bağlantıları güncellemenizi isteyecektir. Güncelle dediğinizde tüm veriler sizin dosyanızda görünecektir.
çok teşekkür ederim gerçektende ellerinize kollarınıza sağlık, yapabildim söylediğiniz şekilde kaç gündür onu düşünüyordum.

bu arada peki aklıma takılan bir başka konu, personel ismi, cinsiyeti, vb türünden bir data oluştursam, sheet1 den ismi yazdığımda geri kalanını nasıl ekletebilirim acaba

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
DÜŞEYARA fonksiyonu örneklerini araştırınız.

Excel Vers. ve Dili
2016 ENG
Merhabalar,

Çok Teşekkür ederim, peki bu aşağıdaki hata neden verir acaba?

Bilgisayar özellikleri i5 işlemci, 10ncu nesil, 16 gb ram, win10 pro 64 bit, intel uhd graphics 8 gb ekran kartı