Excelde bu degisikligi nerden yapabilirim?

:uyku: Degerli arkadaslar excelde ornegin herhangi bir hucrede bulbundugunuzda o hucreyi gosteren satir ve sutun numaralari otomatikmen renkleniyor.
Bu renk ayarini nerden yapabilirm.Ayrica komutlarin oldugu kisimlarin arka renklerini fonlari nasil degistirebilirim.

Lutfen bilen varsa anerden yapildigini soylerse memnun olurum.

cok tesekkurler :?

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
merhaba; :hey:
aşağıdaki kodları sayfanızın kod bölümüne yapıştırıp kaydedin
renk kodu "11" olarakseçilmiştir siz değiştirebilirsiniz

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
Static EskiHucre As Range
If Target.Interior.ColorIndex <> xlColorIndexNone Then
EskiHucre.Interior.ColorIndex = xlColorIndexNone
Exit Sub
ElseIf Not EskiHucre Is Nothing Then
EskiHucre.Interior.ColorIndex = xlColorIndexNone
End If
Target.Interior.ColorIndex = 11
'11 lacivert
Set EskiHucre = Target
End Sub
kolay gelsin :hey:

Arkadas ilgine tesekkurler fakat bu kod sayfasi dedigin kisim nerde hangi menunun altinda.Ben Turkce kullanmiyorum bu isimde bir menude goremiyorum biraz daha acarsan cok sevinirim.
Zahmetin icin cok tesekkurler.

Evet Abazya nickli arkadas. Tam olarak bende ekteki renklendirmeyi ogrenmek istemistim.

Bence cevap özeline göderdiğim gibi kısaca kulandığın ofis proğramının özelikleri benim gönderdiğim ek ile kendi excel kitabını karşılaştırırsan daha iyi anlarsın bence senin bir şey yapmana gerek yok sadece çok istiyorsan ofis Türkce 2003 yükle bir sürü dertten kurtul

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Bence cevap özeline göderdiğim gibi
Sn abazya

Cevabınızı burada da yazsanız,öğrenmek isteyen diğer arkadaşlara da faydası olacaktır diye düşünüyorum. Hemde bilginizi bireysel paylaşımdan toplumsal paylaşıma dönüştürmüş olursunuz.

DEHERLI ARKADASLAR LEVENTM KARDESIN HAKLI UYARISI UZERINE ABAZYA KARDESIN CEVABINI ASAGIYA EKLEMEYE CALISTIM.
AMA BIZ BENCE DOGRU SONUCA HENUZ ULASAMADIK. :kafa:
SN:erc61 Senin sorunun cevabını ben kendimce veriyordum. Baktım birol_mumcu cevap verince sustum ve onunkinden bende bir şey anlamadım benim bildiğim sorunun cevabı Kullandığın ofis proğramının içinde kendiliğinden var ofis proğramın win- XP -pro veya ofis win 2003 ise bu dediklrin içinde otamatik zaten var ben böyle biliyorum
Bambaşka örnek vereyim 2000 model toros araba ile 2001 model toros arasıdaki fark gibi başka bir yöntemi varsada ben seninle beraber öğreneceğim
.

Sn:leventm özeline gönderdiğimin özetide bu uzun süre cevap alamayınca vede aktif olan üyelerin içinde göremeyince ben cıkarsam cevap askıda kalmasın diye işi sağlama aldım

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sorunuzun cevabını Sn abazya size vermiş bence, istediğiniz özellik zaten ofis-2003 dahil sonraki tüm versiyonlarda hazır olarak mevcuttur. Bunun ayrı bir ayarı varmıdır bilemiyorum,şu anda eski bir versiyon kullandığım için test etme şansım olmadı maalesef.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ayrıca eski versiyonlar için bu tür uygulama örneklerinin bulunduğu bir çok dosyayıda aşağıdaki linkte inceleyebilirsiniz. Sn birol mumcu'nun verdiği kodda dosyalardaki örneklere benzer bir uygulamanın kodlarıdır.

http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=1046