Excelde Buton

Excel Vers. ve Dili
microsoft excel 2003 türkçe
Excelde web sayfalarında olduğu gibi üzerine gelindiğinde şekli değişecek biçimde büton yapabilirmiyiz. (tıklamadan mouse ile üzerine geldiğimizde)

Saygıla;

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Excelde web sayfalarında olduğu gibi üzerine gelindiğinde şekli değişecek biçimde büton yapabilirmiyiz. (tıklamadan mouse ile üzerine geldiğimizde)

Saygıla;
Şeklini bilmiyorum ama rengi, üzerindeki yazı gibi özellikleri değiştirilebilir.

Excel Vers. ve Dili
Sayın Leventim ilginiz için teşekkürler
Belirttiğiniz şekilde örnek dosya gönderebilirseniz çok memnun olurum.
Webden excele kopyaladığım button şekillerinin üzerine yazı yazabilirmiyim, sonrada makro atarım. Birde webden koyalanan resimleri exceldeki yazıların arkaplanı yapabilirmiyim.ÖBunu denediğimde yazılar resmin arkasında kalıyor, yazılara atadığım makrolar çalışmıyor.
Saygılar ;

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
PictureBox nesnesi kullanarak Web sayfalarında olduğu gibi düğmeler yapabilirsiniz.

Yapmanız gereken Fare PictureBox'un üzerine geldiğinde resim değişecek(MouseMove olayı), tıklandığında değişecek(Click olayı), Fare PictureBox'un üzerinden çekildiğinde resim değişecek(UserFormun MouseMove olayı)

Excel Vers. ve Dili
PicrureBox Nesnesi

Sayın Alpi
İlginiz için teşekkürler
Yalnız picture Box olayını ilk defa duydum ve nasıl yapacağımı bilmiyorum.
Bu konu ile ilgili bir dosya yollayabilirseniz incelerim öğrenmeye çalışırım.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Saygılar

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Örnek resimli düğme ekte. Label nesnesi kullanılmıştır.

Excel Vers. ve Dili
Excelde Button

Sayın alpı
çalışmanız çok güzel
Yalnız benim sorunum daha faklı
Mousle , oluşturulan şeklin üzerine tıklandığında başka bir dosyam açılacak yani köprü kurulacak.
Ayrıca butonna tıklanarak şeklin gelmesi değilde her zaman sayfada olacak.
Çok şey istiyorum galiba ama sloganımız Excelde sınır yok olduğundan
saygı ve sevgilerimi sunarım.

Seyit Tiken

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel : 2010
Örnek dosyayı inceleyiniz. Mausu butonun üzerine getirerek sonucu gözlemleyiniz.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Türkçe
Matematik Öğretmeni VB,Excel-VBA,...
Google arama motorunda buton.ocx ve xpcontrols.ocx (xpcontrols.ocx daha detaylı nesneleri barındırır,nesnelere XP görünümü verir)arattırın.Bulduğunuz ocx leri Windows\system32 içine kopyalayın.Excel Reference den yolunu tanıtın,toolbox sağ tıklayıp listeden chameleonbuton ve xpcontrols seçeneklerini işaretleyin(gerçi görünüş olarak birbirine benziyorlar ama).İşte size farklı buton görünümleri.

ACCESS GÖRSEL EĞİTİM
USERFORM GÖRÜNÜMLERİ
ÖĞRENCİ TAKİP PROGRAMI(Excel ile Access VeriTabanı Uygulaması)
KİMLİK SORGULAMA(web üzerinden)
LİSTVİEW UYGULAMASI
BİLDİRİM ALANINA MİNİMİZE(VB6)

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
Sayın suroguz ilk mesajınızdaki sorunuzla son mesajınızdaki soru farklı ilk sorunuza ben ve sayın Seyit Tiken cevap verdik.
Siz sorunuzun ilk sorunuzdaki gibi olmadığını başka bir soru sorduğunuzu söylüyorsunuz. Ben hiçbişey anlayamadım. siz düğmelere resim eklenmesi ve bu resimlerin fare hareketlerine bağlı olarak değişmesini istemediniz mi?

Ayrıca Excel de sınır yoktur sloganı kime ait bilmiyorum ama Excel'in sınırları vardır.

Excel Vers. ve Dili
Excelde boton

İlginiz için çok teşekkür ederim. Çalışmalarınız çok güzel .
Anlatmak istediğimi biraz karıştırdım galıba .Kusura bakmayın.
Şunu diyoru. Mousle üzerine gelince şekil değiştiren buton oluşturdunuz. O butonu açmak için başka bir yere tıklıyoruz ya. İşte o aşama olmadan üzerine gelindiğinde şekil değiştiren butonun excel dosyası açılır açılmaz gözükmesini istiyorum.
Ayrıca excelde sınır yoktur sloganını ben uydurdum.Ama yanlış yaptık galıba Excelin sınırları varmış .
Saygılarımı ve sevgilerimi sunarım.