Excelde değerlendirme tablo ve form yaratma problemi

Excel Vers. ve Dili
2003 Eng.
Merhaba,
Bu kadar zor bir çalışma olucağını zannetmiyordum.Ustalarımız belki bana yardımcı olabilir
Amaç bir ay içersinde çeşitli tarihlerde çeşitli sayıda farklı personeller için değerlendirme yapılması ve bu değerlendirme puanlarının örnek dosyada olduğu gibi tarih sayfalarında görebilmek,istenildiğinde ise değerlendirme detaylarını görebilmek.
Değerlendirmeler için check box kullanarak bir puanlandırma formu yaratabildim.
Ancak her değerlendirme için yeni bir form yaratıp o form üzerinden puanlandırma yapmak,değerlendirme form sayfasının her zaman için hide (gizli)olmasını sağlamak beni aştı.

Belkide amaca yönelik çok daha farklı çözümler vardır.Yardımlarınız için teşekkürler.
(Değerlendirme form taslak sayfasında formüller gizli durumda.Protect şifresi ise 1)

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Yapmak istediğiniz uygulamanın çalışma prensibi hakkında biraz daha detay bilgi verirmisiniz. Örneğin değerlendirme formundaki bilgiler diğer sayfalara nasıl aktarılacaktır. Bence her personel ve her tarih için ayrı sayfa yapmaya gerek yok, bilgiler userform ile hazırlanacak bir arayüzden girilerek tek sayfada toplanabilir sonrasında sorgulamada bu sayfadan yapılabilir.

Excel Vers. ve Dili
2003 Eng.
İlginiz için teşekkür ederim.Aslında biraz daha düşünme ve araştırma fırsatım oldu.Bu uygulamanın bir user form üzerinden hazırlanması ve her tarih için ayrı ayrı sheet yaratmanında gereği kalmıyor.
Forumda bununla ilgili örnekler buldum ama user form ile daha önce tanışmadığım için sadece form taslağını yaratabildim.Kod konusunda ise yardımınız olursa sevinirim.Bende örnek çalışmadaki kodlardan birşeyler yapmaya çalışıcam ama siz bu işin ustasısınız:)
Örnek açıklamalı dosya ektedir.

Excel Vers. ve Dili
2003 Eng.
Bir konuda ekleme yapmam gerekiyor.Değerlendirme puanlarının toplamı çalışma sayfasındaki ilgili sütuna atıcak ve userform taslağında da toplam puanı gösteren bir label ın olması çok uygun.