excelde değişik kalemlerden olusan celik malzeme stok takip programı

Excel Vers. ve Dili
2007 türkce
arkadaslar excelde celik malzemlerin miktarlarını kayıt edecek, bu malzemelerden iş emirlerine göre malzeme cekildiğinde düşecek ve en son yapılan girişleri istendiğinde bir tablo olarak dökecekbir program yapmak istiyorum.tabloda şu şekilde olacak
iş emri nosu
malzemenin cinsi ebadı cekilen miktar kalan miktar
Ç,,,, 10x30 12 kg 1458 kg

bu tablonun aynı işemrine cekilen değişik malzemelri o işemrinin altına cinsine ve ebadına göre sıralamasını istiyorum. bu konuda yardımcı olabilecek program ve görüşlerinizi alabilirmiyim? şimdiden teşekkürler

İ

İhsan Tank

Misafir
istediğinizi bir örnek dosya ile destekleseniz daha iyi olmaz mı_?

Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
5-11-2022
Stok listesi düzenleme

Merhaba arkadaşlar,

Sitede de yapmış olduğum araştırma da bir kaç kez çelik stok listesi yapma üzerine konu açılmış fakat örnek yüklenmediğinden dolayı çalışma yapılmamış.
Şimdi sizlerden yardım istediğim konu şu ekte yüklemiş olduğum dosya da da görüleceği üzere, stok sekmesinde fabrikada bulunan çelik stok listesi tutulmuştur.Bu liste de uzunluk yazan kısımda ki uzunluklar içerisinden uzunluğu 6000 ,10000 ve üzerinde (6000-1000 arası dahil değil) olan uzunlukların yan sekmeler de ki profil cinsine göre fabrika stok hücresine adeti boy kısmına uzunluğu kalite kısmına da kalitesini otomatik işlenmesini istiyorum.ilk listede de çıkış adeti kısmında çıkış yapıldığında listeden silinmesini istiyorum.Eğer boylar 6000 ,10000 ve üzerinde değil ise (yani 6000-10000 arasında kalan boylar dahil) yan sekmede bulunan fire listesine işlenmesini istiyorum.

Bunu yapabilmek için gereken seviyede makro bilgim yok yardımlarınızı bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar