Soru Excelde Filtreli Sonuç Görme

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office LTSC Professional Plus 2021
Merhaba arkadaşlar aşağıda linkini paylaştığım tabloda borç listesi mevcut. Yapmak istediğim şey ise borç listesini filtrelediğimde sağda bulunan renkli alanda filtrelenen hesapların son durumlarını görüntülemektir. Bu konuda hangi formülü kullanabilirim. Basit bir soru olabilir fakat bilgim haricindedir. Desteğinizi rica ediyorum.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Deneyiniz.

Eğer sürümünüz Türkçe ise formülü çevirmelisiniz.

H3;
C++:
=SUMPRODUCT(SUBTOTAL(9;OFFSET($D$7:$D$1000;ROW($D$7:$D$1000)-ROW($D$7);;1))*($F$7:$F$1000=H$2))

Excel Vers. ve Dili
Merhaba sayın Korhan desteğiniz için teşekkür ederim. Fakat #AD? şeklinde sonuçlandı formülde ki İngilizceleri Türkçe karşılıklarına çevirmeme rağmen netice alamadım. Acaba nerede hata yapıyorum. Bir fikriniz varmı acaba ?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Çevirdiğiniz formülü buraya ekleyiniz.

Not: Ek olarak profilinizdeki ofis sürümü bilgisine kullandığınız dilide eklemenizde fayda var.

Excel Vers. ve Dili
Şuan formülü düzelttim bir sonuç veriyor fakat sonuç hatalı listede filtreleme yapsam da formülün bulunduğu hücredeki rakamsal değer değişmiyor

=TOPLA.ÇARPIM(ALTTOPLAM(9;KAYDIR($E$4:$E$15;SATIR($E$4:$E$15)-SATIR($E$4:$E15);;1))*($E$4:$E$15=E$4:E$15))

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Formülün SATIR ile ilgili bölümünde hata var. Önerdiğim formülü dikkatlice çevirmelisiniz.

Excel Vers. ve Dili
Sayın Ayhan desteğiniz ve alakanız için çok teşekkürler sayenizde istediğim oldu. Bir ilave daha yapmak istiyorum aşağıdaki linkte paylaştığım excel sayfasını da bu tabloya ayrı bir sekmede bağlamak istiyorum. Örnek vermek gerekirse cari hareketlere göre ilk önceki listeyi özet olarak bana sunmasını istiyorum. Bu konuda desteğinizi rica ederim. Şimdiden teşekkür ederim.

cari hareket listesi

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Eklediğiniz son dosya açıkçası benim için bir şey ifade etmiyor. Dosyayı bütünleşik olarak görmek gerekir.

Bu şekilde görmek istediğiniz sonucu manuel hazırlarsanız ve örnek dosya paylaşırsanız konu daha net anlaşılır.

Excel Vers. ve Dili
merhaba daha iyi ifade etmek için dosyayı manuel hazırladım ve ekte ki linkten paylaşıyorum birinci sekmede gelen hareketleri diğer sekmelerdeki carilere yansıtmak istiyorum kıymetli desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
Yardımınızı rica ediyorum

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Merhaba,

Paylaştığınız dosyada 2. sayfada F47 hücresine aşağıdaki formülü uygulayıp deneyiniz.

Türkçe sürüm kullanıyorsanız formülü çevirmeniz gerekir.

C++:
=SUMPRODUCT((TEXT(Tablo1[Tarih];"aayy")=TEXT(E47;"aayy"))*(Tablo1[Açıklama]=$E$7)*(Tablo1[Gelen Tutar]-Tablo1[Çıkan Tutar]))

Excel Vers. ve Dili
Sayın Ayhan değerli bilgileriniz için teşekkür ederim. Paylaştığım dosyadaki ilave bir senaryoya göre formülü nasıl revize etmem gerekir. Tarifi dosyaya ekledim. Desteğinizi rica ediyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Saygılarımla