Excelde form oluşturma

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
25.03.2019
Excelde form oluşturmak istiyorum. Fakat formlar ile ilgili bir bilgi bulamadım. Benim asıl istediğim iki adet form var. Bunlardan birincisi kullanıcı giriş formu. Yani programa login olan kullanıcının kullanıcı adı ve şifresini soran bir form. Eğer yanlış giren olursa program dışına atması gerekir. Bunun nedeni kullanıcının kayıt ettiği verilerin sonunda gizli bir şekilde hangi kullanıcı kayıt etmiş veya silmiş onu öğrenebilmek. İkincisi ise veri kayıt formu. Ms Accessteki gibi arayüze sahip bir kullanıcı formu nasıl oluşturabilir ve bu oluşturduğum formu kayıt tuşuna bastığımda nasıl veritabanı sayfasına yazabilirim. Ayrıca Veritabanı sayfasından verileri alıp (aynı ms accessteki gibi) gösterebilen eğer silinmesi gerekiyorsa silebilen bir kullanıcı kayıt formu nasıl oluşturabilirim. Bununla ilgili örnekleriniz varsa bana yollayabilirseniz sevinirim. Ayrıca başka bir sorum; bazen forumda okuduğum sorular ve cevaplarda arkadaşlar örnek dosyalar gönderdiklerini söylüyorlar birbirlerine. Fakat ben bu örnek dosyaları göremiyorum. Bu dosyaları nasıl edinebilirim. Bu mümkünmüdür? İlginiz için şimdiden teşekkür ediyorum. Teşekkürlerimle, Ercan CEVİZ ( ercan_ceviz@hotmail.com veya mr.ercanceviz@gmail.com)

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
mevcut formaları olusturmak ıcın herseyden once vısual basıc uygulamasını acmak gerekıyor .

"ALT+F11"

uygulamayı acınca ordan kıtap ozelıklerının uzerınde sag tusa basıp add -> userform secenegını tıkla bu sekılde dosyaya ıstedıgın kadar formm ekleyebılırsın.

dıger bılgılerı bıraz sonra gırıcem ok
kolay gelsın

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
MS ACCESDEKI gıbı bır kullanıcı formu olusturmak ıstıyorsan bunun ıkı yolu var bırıncısı excel ıcındekı data formunu kullanmak ıkıncısıde vısual basıc ıle kendıle form tasarlamak
1: excelde data formunu aclam ıcın

ALT+V+F tus kombınasyonunu kullanmanız yeterlıdır.

2 : VISUAL BASIC ıle form olusturmk ıcın ALT+F11 ıle vısual basıcı acıp ordan form ekleyıp uzerınde ıslem yapabılırsın ama formun sıfreleme ozelıklerı ıcın dıger arkadasların donuslerını ızle ıstersen ok

kolay gelsın

Ayrıca başka bir sorum; bazen forumda okuduğum sorular ve cevaplarda arkadaşlar örnek dosyalar gönderdiklerini söylüyorlar birbirlerine. Fakat ben bu örnek dosyaları göremiyorum. Bu dosyaları nasıl edinebilirim. Bu mümkünmüdür?

Merhaba Sn:aekturk

Logout [ aekturk ] olarak giriş yaptı isen eklentileri görmen gerekir.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 TR
25.03.2019
Arkadaşlar, teşekkür ederim göstermiş olduğunuz ilgiye. Bazen siteden indirdiğim dosyalar olsun, bazenden internette gezinirken indirdiğim dosyalar olsun, bunların hemen hemen hepsinin kodlarını görüntüleyemiyorum. Visual Basic kodlarını görüntülemek istediğimde bana şifre soruyor. Burası bilginin paylaşılması için değil mi? Neden bilgilerimizi paylaşmayalım, daha fazla bilgimiz büyümesin? Bizden yardım isteyenlere yardım etmeyelim? Ã?yle değil mi?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2013 TR
25.03.2019
Teşekkür ederim, Semih Bey. Gerçekten tam istediğim gibi bir çalışma. İlginize teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
semih bey merhaba;
verdiğiniz linke erişemiyorum, yardımcı olabilir misiniz

teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
2003 Türkçe
Arkadaşlar, teşekkür ederim göstermiş olduğunuz ilgiye. Bazen siteden indirdiğim dosyalar olsun, bazenden internette gezinirken indirdiğim dosyalar olsun, bunların hemen hemen hepsinin kodlarını görüntüleyemiyorum. Visual Basic kodlarını görüntülemek istediğimde bana şifre soruyor. Burası bilginin paylaşılması için değil mi? Neden bilgilerimizi paylaşmayalım, daha fazla bilgimiz büyümesin? Bizden yardım isteyenlere yardım etmeyelim? Ã?yle değil mi?
Ben bugüne kadar Excel Web den indirdiğim hiç bir dosyada kod bölümünün şifreli olduğunu görmedim. Karıştırıyor olmayasınız.

Excel Vers. ve Dili
exel 2007
Ekteki tablo dikkate alınarak;
sarı ile işaretli bölgeye d sütunundaki neyi yazarsam ona karşılık gelen f sütunundaki değerin b4 hücresine yazmasını istiyorum.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
İş : Ofis 365 - Türkçe
Ev: Ofis 365 - Türkçe
Ekteki tablo dikkate alınarak;
sarı ile işaretli bölgeye d sütunundaki neyi yazarsam ona karşılık gelen f sütunundaki değerin b4 hücresine yazmasını istiyorum.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Saygılarımla
Ek eklememişsiniz.

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
13-06-2029
Cevap alamadığınız konuşmalar ve indiremediğiniz dosya 2005 yılına ait, sanırım dikkatinizi çekmedi ama burada http://www.excel.web.tr/search.php?searchid=1973699 güncel ve devam eden , userform ya da şifre girişi veya veritabanı konularında onlarca konuşma var.

Eki buraya cevap atarken altta gördüğünüz tuşlardan ( gelişmiş moda dön)'e basıp dosya ekle yordamını kullanarak atabilirsiniz. Örnek dosyalarınız size göre ne nerde olmalı konusunda yararlı olup, sil baştan yapmaları engelleyen en iyi yoldur.

Excel Vers. ve Dili
2007
hafta içi 10 saat cumartesi pazar 0 yazacak yardım edermisiniz

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
13-06-2029
pazartesi salı çarşamba perşembe cumanın karşısındaki sütuna 10 yazacak cumartesi ve pazarın karşısına 0 yazacak
Kim nereye ne yazacak , açıklayarak örnek dosya ekler misiniz ?

Excel Vers. ve Dili
ofis2007
selam arkadaşlar 4 takımlı bir fikstür hazırladım bir hücre örn: =eğer(a2=a3;"b";"0;) bu formülü yazdığımda hücreler boş olduğu zamanda "b" yazıyor boş olduğunda birşey yazmasın istiyorum
yardımcı olacak arkadaşlardan allah razı olsun

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Kod:
=EĞER(YADA(A2="";A3="");"";EĞER(A2=A3;"B";"0:)"))
şeklinde deneyin:

Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2013
2 macroyu birlestiremedim a macrosunu calistiryiom sonra b macrosunu calistirinca b macrosu a macrosunun aktardigi degerleri siliyo kendi degerlerini yaziyo ben ben hem a hemde b macrosunu calistirinca 2 sinin degerlerininde aktarilmasini istiyorum aralarinda nasil bir baglanti yapabilirim ??

Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2013
B macrosunu zaten A macrosundan sutunlari degitipte olusturmustum acaba birbirlerinin degerlerini niye siliyorlar

YUSUF44

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
B macrosunu zaten A macrosundan sutunlari degitipte olusturmustum acaba birbirlerinin degerlerini niye siliyorlar
Kullandığınız makroları yeni bir konu açıp orda gösterirseniz daha çabuk çözüm bulursunuz.