excelde hücre biçimlendirme "," yerine "." kullanmak mümkün mü?

mucalt

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09-08-2028
haritacılıkta Km gösterimleri 5+589.26 gibi yapılıyor. yani 5 km 589 metre 26 cm gibi okunuyor. excelin normal binlik ve ondalık ayracını değiştirmeden hücre biçimlendir ile 0+000,00 gösterimi yaptım ama "," yerine "." kullanmam gerekiyor. "." koyuncada binlik ayırımı yapmaya başlıyor ve gösterim bozuluyor.

özetle hücreye 5589,26 değerini girip --->>> ama gösterimde 5+589.26 gibi bir görünüm elde etmek istiyorum.

excelde makro kullanmak istemiyorum. hücre biçimlendirme ile yapmak mümkün müdür?

yanginci34

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel2016
12-10-2026
Hücre biçimlendirmeye aşağıdakini yazıp denermisiniz.
#+##0,00
not: Dosya->Seçenekler-> Gelişmiş->Düzenleme Seçenekleri->Sistem ayırıcılarını kullan (onay kutusunu iptal ederek) Ondalık ve Binlik Ayırıcı değişikliğini Yapabilirsiniz.

Son düzenleme:

mucalt

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365
09-08-2028
Hücre biçimlendirmeye aşağıdakini yazıp denermisiniz.
#+##0,00
not: Dosya->Seçenekler-> Gelişmiş->Düzenleme Seçenekleri->Sistem ayırıcılarını kullan (onay kutusunu iptal ederek) Ondalık ve Binlik Ayırıcı değişikliğini Yapabilirsiniz.
Biçimlendirme formatı çalışıyor onda sorun yok ama "," yerine "." kullanmak istiyorum. excel ayarlarını değiştirip denediğimde ise sadece çalıştığım dosyanın değil tüm excel dosyalarında değişklik yaptı. değişikliği ben sadece çalıştığım hücerede yapmak istemiştim.

ilginiz için teşekkürler.