Excelde metin içine rakam yazdırma

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2010 TR
Merhaba arkaşlar, excel de bir hücre de rakamla para yazıyor (Örneğin 20.522,69 TL) bu hücredeki veriyi Bir hücrede yazıyor, yazının ortasında bir yere yadırmak istiyorum. Kendim denedim rakam olarak alıyor ( 20522,69) yazıyor ben 20.522,69 TL yazmasını istiyorum bunu nasıl yapabilirim. İyi günler.

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-06-2029
  1. İlgili hücreye sayısal değeri girin. Örneğin, 20522,69 gibi.
  2. İlgili hücreyi seçin ve üst menüde bulunan "Hücre Stili" veya "Format" sekmesine gidin.
  3. Format penceresinden "Sayı" bölümünü seçin.
  4. "Para" seçeneğini bulun ve seçin.
  5. Karşınıza çıkan kutuda, para birimi sembolünü (TL) seçin veya elle girin.
Bu adımları takip ederek, hücrede sayısal değeri para birimi sembolüyle birlikte gösterebilirsiniz. Eğer sayısal değeri ve para birimini ayrı hücrelere yazmak istiyorsanız, sayısal değeri bir hücreye, para birimini ise yanındaki diğer bir hücreye yazabilirsiniz. Bu durumda, para birimi sembolünü elle girmeniz gerekebilir.

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2010 TR
  1. İlgili hücreye sayısal değeri girin. Örneğin, 20522,69 gibi.
  2. İlgili hücreyi seçin ve üst menüde bulunan "Hücre Stili" veya "Format" sekmesine gidin.
  3. Format penceresinden "Sayı" bölümünü seçin.
  4. "Para" seçeneğini bulun ve seçin.
  5. Karşınıza çıkan kutuda, para birimi sembolünü (TL) seçin veya elle girin.
Bu adımları takip ederek, hücrede sayısal değeri para birimi sembolüyle birlikte gösterebilirsiniz. Eğer sayısal değeri ve para birimini ayrı hücrelere yazmak istiyorsanız, sayısal değeri bir hücreye, para birimini ise yanındaki diğer bir hücreye yazabilirsiniz. Bu durumda, para birimi sembolünü elle girmeniz gerekebilir.
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Fakat benim yapmak istediğim bir hücredeki parayı (20.522,69 TL) başka bir hücrede " şunolu hesabımızdan 20.522,69 TL ilgili hesaba aktarılması hususunu..." gibi bir yazı içine yazdımak istiyorum.

Excel Vers. ve Dili
OFİS 2010 TR
Sanırım buldum .

= BİRLEŞTİR(" Yukarıda yazılı yalnız ";METNEÇEVİR(G25;"#.##0,00");".- TL";" hesabımıza borç yazarak, gönderiniz/aktarınız.")

bu kodu yazınca istedğim oldu.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sanırım buldum .

= BİRLEŞTİR(" Yukarıda yazılı yalnız ";METNEÇEVİR(G25;"#.##0,00");".- TL";" hesabımıza borç yazarak, gönderiniz/aktarınız.")

Sanırım buldum .

& operatörünü kullanarak ta sonuca ulaşabilirsiniz.
Kod:
= " Yukarıda yazılı yalnız " & METNEÇEVİR(G25;"#.##0,00") & ".- TL" & " hesabımıza borç yazarak, gönderiniz/aktarınız."
gibi