Excelde Otomatik Sıralama , Ortalama Farklılıkları ve Alttoplamda boş satır getirme hatası

snoopy35

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 , Office Professional Plus 2019. Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
17-10-2025
Merhaba ekte paylaştığım Excelde bazı konularda desteğe ihtiyacım vardır. şimdiden çok teşekkürler :)

1-) Data sayfasının D Sütunu altında personellerin aylık puanları var. Müdür Puanları sayfasında da Müdürlerin ortalamasının alındığı bir formül var.
Müdür Puanları sayfasındaki Ortalama formülü 4 Müdür için 81,70 veriyor ama Data sayfasındaki D1 Hücresinde yer alan Ortalama formülü 81,64 puan veriyor. Bu 2 formülde aynı rakamları hesaplıyor ama 2 farklı sayfada neden 2 farklı sonuç verdiğini tespit edemedim. 2 sayfadaki formülden de aynı sonucu almam gerekiyor. Bu sayfada az veri olduğu için çok fazla bir fark var yok ama asıl dosyada en az 800 Tane böyle verimiz var asıl büyük farklar orada çıkıyor.

2-) Data sayfasındaki satırlara bir müdürün ve personelinin puanını işlediğim zaman dinamik olarak Müdür Punları sayfasında A2 Hücresinden aşağı doğru en yüksek puanlı Müdürün ismi en üstte kalacak şekilde sıralansın istiyorum. Filtre - Özel sırala ile Manuel sıralatmak istemiyorum çünkü asıl dosyam çok büyük. Ben Data sayfasına veri girdikçe kendi otomatik arka planda Müdür Puanları sayfasında büyükten küçüğe sıralasın.

3-) Data sayfasındaki A Sütunun altında Adetlerim var. Filtre yapınca Adetlerin sırası karışmasın diye Alttoplam formülü ile sıralattım ama bu sefer şöyle bir sorun ortaya çıktı :
Mesela herhangi bir Müdürün adına göre Filtreledim, en altta daima boş bir satır gösteriyor. bu boş satırı göstermesin istiyorum, nasıl yapabilirim ?

Office Professional Plus 2019 kullanıyorum. SIRALAÖLÇÜT gibi bazı formülleri kullanamam, VBA veya Mikro gibi extra hususlarda da şirket kısıtlaması olduğu için onları da kullanamam.

Ekli dosyalar