Soru Excelde Posta Sekmesi

Excel Vers. ve Dili
Office Excel 2013 verisoyonu
İyi günler !
Ben Excelde aylık devam çizelgesi yapıyorum. Bir de 150 kişiye yakın personel var. Bunları Ad Soyad kısmına tek tek yazmak yerine word'teki gibi postalar sekmesinde alıcı ekleyip otomatik doldurmasını istiyorum. Sizce mümkün müdür ? Derseniz neden wordte yapmıyorsun ? tabloyu her ay değiştirmek büyük vakit kaybı excle de daha rahat oluyor.
Şimideden teşekürler

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Ben sorunuzu tam anlayamadım.

150 kişiyi çizelgenizde nereye yazmak istiyorsunuz?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Bence siz örnek dosya paylaşın ve yapmak istediğiniz işlemi dosyanız üzerinde açıklayın.

Excel Vers. ve Dili
Kusura bakmazsanız örnek üzerinden tekrar anlatmak isterim. Çünkü siteyi aktif kullanamadığım için dosya palaşmayı bilmiyorum
1- Elinimde "yukardaki resim açılıyorsa" excel formatlı bir çizelge var adı aylık devam çizelgesi
2- Personel isimlerinin bulunduğu farklı excel dosyası var
3- Aylık devam çizelgesi dosyamda ad soyad kısmına isimleri eklemek istiyorum.
4-Bunu tek tek yazmak yerine formül varsa o lsiteden isimleri çekmek isterim
Bu saydığım işlemleri word dosyasında yapmak için üst menüde Postalar Sekmesi - Alıcı Seç- Var olan listeyi kullan - ver çekilecek excel dosyası - birleştirme alanı ekle - ad soyad- unvan - sonuçların ön izlemesi - bitir adımlarını takip edince otomatik dolduruyor.

Excel Vers. ve Dili
Bu işlemi neden wordten yapmadığımı sorarsanız eğer aylık çizelgeyi wordte sürekli değiştirmek çok zor.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Dosyanızı harici dosya paylaşım sitelerine yükleyip linkini forumda paylaşabilirsiniz.