Excel'de Satır verilerinin otomatik güncelenmesi

Excel Vers. ve Dili
excel 2016 kullanılıyorum
Merhaba Arkadaşlar,
1 hafta etti başlıyalı excel'e exceli eskiden hafife alırdım meğerse ne yapmıyormuş :) .Kendime bi konu belirledim eğitim videolarını izledim fakat tam anlamıyla öğretmiyor ileri bir seviyeye götürmüyor.Bu arada excel'e başlama sebebim yapay zekadan dolayı başladım.Umarım güzel şeyler elde edip insanlığa bi faydamız dokunur.

Arkadaşlar rica etsem yardımcı olursanız cok makbul geçer.

virüs taraması sonuçu

Şimdi arkadaşlar A hücresine veri girildiği zaman C hücresi eğer formülüyle istenileni sunuyor fakat ben C hücresini kaldırıp K9 adındaki hücremin sabit kalıp Her A formülüne veri girdiğimde K9 güncelensin $$ ile sakın karıştırmayın.

Arkadaşlar Başka bi sorum daha var müsadenizle şimdi A hücresi ile başka bir hücreyi bağlamak istiyorum mesala A1 e gelen verinin D1 de yazılmasını istiyorum nasıl yapabilirim rica etsem yardımcı olurmusunuz?

Bir konu açtım cevap geldi ama sonuç gelmedi rica etsem yardım ederseniz cok makbul geçer.

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07-01-2024
Yardımcı olmak için soruyorum. A hücresine derken A sütununu mu kastediyorsunuz satırı mı ? İkincisi A formülüne veri girdiğim zaman demişsiniz orda A1 hücresine mi demek istediniz? Üçüncüsü A1 hücresine girilen değeri K9 hücresine mi yazdırmak istiyorsunuz ?

İkinci sorunuza gelecek olursak;
Formül kullanmak istiyorsanız D1 hücresine =A1 yazararsanız istediğiniz sonuca ulaşırsınız.
Makro ile yapmak istiyorsanız Range("D1").Value = Range("A1").Value

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Yardımcı olmak için soruyorum. A hücresine derken A sütununu mu kastediyorsunuz satırı mı ? İkincisi A formülüne veri girdiğim zaman demişsiniz orda A1 hücresine mi demek istediniz? Üçüncüsü A1 hücresine girilen değeri K9 hücresine mi yazdırmak istiyorsunuz ?

İkinci sorunuza gelecek olursak;
Formül kullanmak istiyorsanız D1 hücresine =A1 yazararsanız istediğiniz sonuca ulaşırsınız.
Makro ile yapmak istiyorsanız Range("D1").Value = Range("A1").Value
Recep Hocam öncelikle yardım etmenizden dolayı çok teşekkür ederim..Makrolara hakim değilim
şimdi A sütuna veri girildiğinde mesala 1,2,3,4,5.... satır satır gidiyor ve B sütunuda A ile beraber iniyor A ve B zaten birbirine bağlı...A ve B bizi ilgiledirmiyor şimdi B sütunu her aşağı indiğinde C iniyor (C'NİN FORMÜLÜ =EĞER(VE(B1<>B2;B1=B3);B2;" ")) şimdi C formülü diyorum ki boşuna sütun alıp sayfayı kabartmıyım C ye sadece bir kutu (satır ve sütunun birleşimi Kutudan kastım A20 mesala) şimdi C yerinde kalsın B her aşağı indiğinde C yerinde sabit kalıp işlem yapsın

C1 =EĞER(VE(B1<>B2;B1=B3);B2;" ")
C2 =EĞER(VE(B2<>B3;B2=B4);B3;" ")
C3 =EĞER(VE(B3<>B4;B3=B5);B4;" ")

Bu şekil aşağı iniyor ya bunu istemiyorum sadece sabit C1 de kalsın yada K9 diye büyük bi kutu boşluk yaptım oraya yansısıtsın

şimdi acemi olduğum için nasıl ifade edebileceğimi tam bilmiyorum kısa öz Recep Hocam C1 C2 diye aşağı inmesin yerinde saysın .

Excel Vers. ve Dili
Koskoca forumda cevap verecek biri yok mu?

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Eklediğiniz örnek dosyada 6. satırdan sonra veri girişi yaptığımda formül alt hücrelere yansımıyor. Sizde yansıyorsa excelin TABLO özelliğini kullanıyor olabilirsiniz. Bunu kontrol ediniz.