Excel'de Sayfalardaki kişi isimlerine göre verileri tek bir sayfada nasıl toplayabilirim?

Excel Vers. ve Dili
2019 excel
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23-11-2023
Ekte gösterdiğim excel toblosunda devamsızlık listesi yer almaktadır. Bu tabloda aylık bazda olanların genel toplamını nasıl tek bir sayfaya isim bazlı çekebilirim ? Uygun formülü oluşturmakta sıkıntı yaşıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Birde bu exceli aylık personel puantaj listesine dönüştürmek istiyorum aynı mantıkla , ay bazında sadece izinli olduğu günleri ve pazarları saymayacak şekilde ayarlama yapabilir miyim ?

devamsızlık

Excel Vers. ve Dili
2019 excel
23-11-2023
koşullu biçimlendirmeleri standartta ayarladım(sadece kişisel ve hastalık dikkate alınacak.) fakat şöyle bir sorunum var hala isim bazlı toplam gelmediği gün sayısını çekemiyorum .

devamsızlık

Excel Vers. ve Dili
2019 excel
23-11-2023
devamsızlık

KOŞULLU biçimlendirmelerin hespini tek merkeze ayarladım. Fakat yine isim bazlı toplam veri çekemiyorum bunun için formül konusunda yardımcı olabilir misiniz ?

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
.

Dosyanızı standart hale getirmeye çalıştım.

Ocak ayı sayfası şablon sayfadır. Burada koşullu biçimlendirmeler, takvim hep aynıdır. Kopyaladığınızda sadece ilgili ayın adını değiştirmek yeterlidir. Diğer yıllar için yılı değiştirmeniz mümkün.

Dosyanız burada.

.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2019 excel
23-11-2023
Teşekkürler . Güzel olmuş üstünde gerekli düzenlemeleri kendim yapabilirim şuanda emeğinize sağlık