Soru Excelde Silinen Sayfa

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Excel 2016 TR 32 Bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23/07/2020
Arkadaşlar bir excel çalışma sayfasında Sayfa1 ve Sayfa2 Olmak üzere iki adet çalışmam vardı. Bilgisayarım mavi ekran hatası aldıktan sonra tekrar açıldığında Sayfa2 silinmiş olarak gördüm. Bu sayfayı geri getirme olasılığımız var mıdır?

netzone

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
🅾🅵🅵🅸🅲🅴
⎝365 64 Bit 𝙏𝙍⎠
🆆🅸🅽🅳🅾🆆🆂
⎝11 64 Bit 𝙏𝙍⎠
12-09-2027
Merhaba,

Anlattıklarınızdan kafamda beliren 2 senaryo bulunuyor.
1.si: Siz sadece Sayfa1 kayıtlı olan bir dosyanın içinde değişiklik yapıyordunuz yani sayfa 2 yi eklediniz ve bilgi girişi yaptınız. ve sistem hatası aldınız, dosya kayıt edilmediği için erişimi kaybettiniz.
2.si: her iki sayfada kayıtlı iken birden bire sistem hatası aldınız ve dosyanız bozuldu?

Durumunuz 1.sinde olduğu gibiyse: Excel verilerin güvenliği için belirli aralıklarla kayıt alır bunları Temp klasörlerinde tutar. Sistem hata vermesi halinde, Excel açılır açılmaz sizlere kurtarılan dosyaları ekranın sol tarafında gösterir. Siz bu dosyayı açtığınızda dosyanızın %99'unu belkide %100 ünü kaybetmemiş olursunuz ve kayıt edip kullanımınıza devam edersiniz. Eğer bu pencerenin altında yer alan Dosyalarımı kaydettim / yedeklere ihtiyacım yok demişseniz bu dosyalara erişmeniz biraz zor olabilir. (Olay Tarihi ve saatini biliyorsanız Temp klasörünüzü incelemenizde fayda var)

Durumunuz 2.sinde olduğu gibiyse: Dosyanızın üzerinde Sağ tuş > Özellikler > Önceki sürümler sekmesine gelerek kontrol ediniz eğer liste boş değil ise seçip açabilirsiniz.
Boş ise; Veri kurtarma yazılımları ile tarama yaptırıp eski dosyanıza erişme olasılığınız bulunmaktadır. (Bu sadece bir olasılıktır, ne kadar derin bir tarama yaptırırsanız dosya erişme olasılığınızda o kadar yüksek olur)

İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Excel 2016 TR 32 Bit
23/07/2020
netzone cevap için teşekkür ederim. Otomatik Kurtarma Dosyasının içerisinde buldum.

Excel Vers. ve Dili
2010
netzone
Kardeşim teşekkür ederim cari dosyamı 2. seçenekdeki koruma modülü açık olduğundan geri getirebildim. Beğenmek için üye oldum ve siteye katkılarından için teşekkürler :)