excelde veri depolama

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
sorum şudur... şimdi bir hücreye internet sitesinden 5 dakikada bir güncelleyen bir link war...buraya kadar bir sorun yok ama benim istediğim 5 dakikada bir bu hücredeki güncellenen bu değerin sürekli depolanması ( bu şekilde dövizin gün içindeki değişimini grafik olarak göstermeyi planlıyorum)
bunu yapıp nasıl yapıldığını paylaşırsanız sewinirim....:hihoho:

BG

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2021 TR & EN
Merhaba

Sayın Korhan AYHAN'ın Döviz kurları ile ilgili çok güzel bir çalışması dosya ekindedir, veriler hücrelerde saklandığı için grafiğini oluşturabilirsiniz diye düşündüm.

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
tablondaki döviz değerleri günlük olarak bir alt satıra ekleyip güncellemen gerekliki grafikte gösterebilsin... benım istediğim (döviz kuru real piyasada 5 dakikada bir değiştiğinden manuel olarak bir alt satıra gidip güncelleyip bu işi yapmak nerdeyse angarya) tek hücre internetten 5 dakikada bir kendini güncelleyip son halini alıyor , bu değişen hücre bi şekilde otomatik olarak sıralı şekilde depolanmalı ki, grafik çizimi otomatikleşsin....

BG

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2021 TR & EN
tablondaki döviz değerleri günlük olarak bir alt satıra ekleyip güncellemen gerekliki grafikte gösterebilsin... benım istediğim (döviz kuru real piyasada 5 dakikada bir değiştiğinden manuel olarak bir alt satıra gidip güncelleyip bu işi yapmak nerdeyse angarya) tek hücre internetten 5 dakikada bir kendini güncelleyip son halini alıyor , bu değişen hücre bi şekilde otomatik olarak sıralı şekilde depolanmalı ki, grafik çizimi otomatikleşsin....
örnek bir dosyanız olmadığı için, sorunuzdan anladığım kadarıyla örnekteki dosyayla yardımcı olmaya çalıştım, istediğiniz işlemi gerçekleştirebilmek için forumda arama yapmanızı öneririm

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
yapılmasını istediğim veri dapolanmasını ek te göderdim ilgilenebilirseniz sevinirim...(açıklamalar ekteki excel dosyasının içinde yer almaktadır.