Excel'de Veritabanındaki Bilgilerden Çekip, Dinamik Listeler Oluşturma

SSAFFAK

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 ingilizce
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-12-2027
Değerli Hocalarım;

Ekteki tabloda "Kurumlar" sayfasındaki personellerin (işyeri hekimi, iş güvenliği uzmanı, diğer sağlık personeli) çalıştığı firma ve lokasyonlarının SGK sicil numaralarıyla beraber "Personel" sayfasında listelenmesini istiyorum.

Yani, "Personel" sayfasındaki C2 hücresine yazdığım personelin hangi firmalara ve lokasyonlarına gittiklerini listelemek istiyorum.

Herhangi bir personel 1 lokasyona da atanmış olabilir, 10 lokasyona da atanmış olabilir. Bu nedenle personelin adı yazıldığında liste bu dinamizme uygun şekilde yanıt vermesi gerekiyor.

Filtreleri açıp süzme yöntemi uygulamak işime yaramadığından, nasıl bir formül kullanacağım konusunda yardımlarınızı ve desteğinizi rica ediyorum.

Ekli dosyalar

SSAFFAK

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 ingilizce
12-12-2027
Hocam ilginiz için çok teşekkür ederim fakat şöyle bir sorunumuz var; Sil_getir yada Üzerine getir tuşlarına basınca sadece işlem tamam mesajbox çıkıyor. Seçtiğimiz kişinin çalıştığı firma ve lokasyonları sıralamıyor.

muygun

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel-2003 Türkçe
Kodlar sorunsuz çalışıyor.
C1 hücresinde İŞYERİ HEKİMİ seçin
Başka hiçbir işlem yapmadan sil Getir butonuna basın.

Sonuç alamadıysanız hatalı sonuç verdiği şekliyle dosyayı yükleyin.
iyi çalışmalar.

SSAFFAK

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 ingilizce
12-12-2027
Muygun hocam çok teşekkür ederim. Başka pc den girince çalıştı. Ben dosyayı açarken dosya adı ingilizce karakterlere dönüşüyor.
Ellerinize sağlık hocam. Varolun..