EXCELDE YAZI METNİ

Excel Vers. ve Dili
XP - Türkçe
EXCELDE YAZI METNÝ

Selam

Ben excelde yaptığım tablonun kenarına word dosyası görünümünde açıklama yazmak istiyorum.
Amacım hazırladığım tablonun kenarına yazı metni ile açıklamamı yazabilmek.Bu yapabilmenin yoları var mı?

Teşekkürler. :yardim:

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Merhaba;

Soruyu tam olarak anlayamadım.

Bildiğiniz gibi Excel çalışma sayfaları ve hücrelerden oluşur. Sizin tablonuzun hangi hücre aralığında olduğunu ve bahsettiğiniz açıklamanın hangi hücre ve / veya hücrelerde olmasını istiyorsanız, bunları da belirtirseniz bir çözüm bulunur.

Ama orjinal sorudaki "... Word dosyası görünümü" ifadesini anlayamadım.

Açıklamalarınızı yazmak istediğiniz hücreyi "metin" olarak biçimlendirip, içine açıklmanızı yazın daha sonra da "yazdırma alanı" nı bu açıklama hücrelerini de kapsayacak şekilde seçerek bir deneyin bence.

Bu şekilde olmuyorsa, sorunuzu biraz daha ayrıntılı sorarsanız, alternatif çözümler de gelecektir.

Excel Vers. ve Dili
XP - Türkçe
Selam

Benim exdede A1'de D30'a kadar bir tablo ile ilgili sağ tarafa metin halinde bir açıklama yazısı yazmak istiyorum.Açıklamayı E1 hücresine yazabilirim.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Merhaba;

E1 hücresini "metin" olarak biçimlendirip, yazınca istediğiniz olmuyor mu ?

Veya ne olmasını bekliyorsunuz da olmuyor ?

Belki E1 hücresi ile birlikte altında veya sağındaki diğer hücreleri de "birleştirip", gerekli "biçimlendirme" yi yaptıktan sonra amacınıza ulaşabilirsiniz.

Yoksa........ "comment" mi eklemek istiyorsunuz ?

E1 hücresini seçtikten sonra menülerden Insert >> Comment

Excel Vers. ve Dili
XP - Türkçe
Merhaba Raider

Comments işime yaradı geniş bir açıklama idi ve comment te yazdım.Yardımınız için teşekkürler. :hey:

G

Guest

Misafir
Merhabalar
Bende farklı bir çözümü sizinle paylaşmak istedim.
Excel de word dokümanı eklemek icin insert menüsünden object seçeneği seçiniz. Çıkan pencereden aşağı doğru geldiğinizde Microsoft Word Document seçeneği seçilerek OK butonuna basın.Ekrana bir yazı penceresi çıkacaktır. Onu kullanım genişliğine göre kenarlarından ayarlayabilirsiniz.Böylece excelde bir yazı metni kullanabilirsiniz.

G

Guest

Misafir
ÝNPU MESSAGE

Merhabalar

Comment benzeri bir diğer yazı metnide
Data menüsünden Validation seçeneğini seçin çıkan pencereden input message sayfasını seçin bu sayfadaki input message kısmına, yazacağınız metni yazın. Bunun özelliği bu metin sadece içinde bulunduğunuz hücrenin, içine girildiğinde gözükmesidir.Kolay gelsin :hihoho:

selamlar ve de saygılar..

bu konuyu aşağıda belirttiğim sorunumla ilgili bişey var mı diye arama yaparken buldum..

benim de benzer bi sorunum var.. bir hücreye metin girildiğinde (tabii ki uzun bir metin) yazdıktan sonra hücrenin boyutlarını elle ayarlamam gerekiyor.. hani yazdıkça alta doğru genişlesin. word tablo hücresi gibi yani..

şimdiden teşekkürler..

Not: hakkaten bu site insanda bağımlılık yapıyor..

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Uzun metin girilecek hücreyi seçin ve sağlklik-hücreleri biçimlendir-hizalama-metni kaydır seçeneğini işaretleyin. Yazdığınız metne göre hücrenin boyutu değişecektir.

sevgili leventm..

günaydın..

söylediğiniz seçenek hücreleri birleştirdiğimizde geçerliliğini kaybediyor..

birleştirilmemiş hücrelerde dediğiniz doğrudur..

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
kirneli' Alıntı:
söylediğiniz seçenek hücreleri birleştirdiğimizde geçerliliğini kaybediyor..

..
Bu konu ya özel olarak söylemiyorum, daha öncede pek çok kez yazdım. Excel'de hücre birleştirme işini asla yapmam kendi dosyalarımda çünkü excel'in gelişmiş araçlarının hemen hepsini kullanmaktan vazgeçmek anlamına geliyor, hatta kod yazarken bile bir sürü kafa karışıklığına sebep oluyor ve zaten sağladığı pek birşeyde yok.