EXCELDE YTL YAZDIRMA HAKKINDA

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Arkadaşlar excelde hazırladığım ve ekte gönderdiğim Tahakkuk Müzekkeresinde rakam ile yazılan parasal değeri metin olarak YTL bazında otomatik olarak yazdırmak istiyorum.Bu forumda bunulla ilgili eklenti var ama butonlara bağlı ben hücreye değer girilip entere basılınca rakamı metin olarak yazacak bir formül arıyorum.Ã?rneğin A1 hücresine 500,65YTL yazınca B1 hücresine"beşyüzYTLaltmışbeşYKR" yazacak.İlginize şimdiden teşekkür ederim. :hey:

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
sayın veyselemre teşekkürler ama bu formülü uyguladım sonuç alamadım.Hata veriyor acaba bir eklentisi olabilirmi?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Sn. veyselemre'nin yolladığı dosyada D75 hücresinde yazı ile karşılığını görmüyormusunuz?? :?
Burda görüpte başka uygulamada çalıştıramıyorsanız muhtemelen kodları yanlış taşıdınız , yada yanlış modüle taşıdınız.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
Sayın veyselemre gönderdiğin dosyayı eklenti olarak kaydettim ve oldu ilgine teşekkürler yukarıdaki mesajı lütfen dikkate alma tekrar teşekkürler

veyselemre

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Pro Plus 2021
e45 e
=yaziyacevir(R13)
yaz
dosyası açarken makroları etkinleştiri seç
çalışması lazım

Excel Vers. ve Dili
excel 2003
İlginize teşekkürler sayın veyselemrenin sayesinde sorunum çözümlendi.İlgilenen herkese teşekkürler

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Sonunu çözen Sayın veyselemre ye ve örnek bir şekilde sorunun çözüldüğü konusunda geribildirim yapan Sayın kamilsrky ye teşekkür ediyorum.

Arkadaslar ben bu sitede bulunan bazı ayarlamaları anlayıp yapmaya calıstım ama anlayaamdım denetim masasındaki tl dolareuro nun bulundugu yere nasıl ytl eklenecek.
Ben de hala böyle bir yazı yok ben bizimlendirmeden parabirimi yarından 2 ondalıklı sayı ekledim ama yine de düzelmedş ve 3.90 yazdıgım da bana Mar.90 yazıyor acil yardımcı olur musunuz.
Teeşekkürler

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
nokta değil virgülle yazınız kuruşları

Evet Virgülle yazınca normal cıktı tesekkürler