excel'deki veriyi accese aktarmak

arkadaşlar access dosyasına ekte verdiğim excel dosayasını aktardım ama excelde gördüğüm gibi görmek istiyorum. Grubu tıkladığım zaman o gruba ait ürünlerin gelmesini istiyorum.Rica etsem yardımcı olurmusunuz.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayım mehmetosm,

İstediğinizin eklediğim örnek olduğundan pek emin değilim ama yine de gönderiyorum.

Her bölümün analizlerini ayrı birer tablo olarak da ekledim. Belki uygulamanın başka bir yerinde işinizi görür.

Lütfen uygulamadaki formu açın

iyi çalışmalar :D

Sayın modalı ağabeyim adına çok teşekkür ederim ellerinize sağlık.

Sayın modalı,

Emeğiniz için teşekkür ederiz fakat bir konuda daha yardımızı bekliyoruz.

Biz bu yaptığınız grup formunu daha evvelden var olan programdaki tablomuza eklemek istiyoruz.Yani önce grubu seçeceğiz daha sonrada alt satırdaki grubun içinde var olan analizi seçip kayıt yapmak istiyoruz.Tabloya eklediğimizde gpup çalışıyor fakat analiz kısmını bir türlü çalıştıramadık bu konuda yardımcı olursanız çok mutlu olacağız.Şimdiden çok teşekkür eder kolay gelsin dileriz.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın reos,

Öncelikle uygulamanızda herhengi bir veri tablosu olmadığından ekleme yapmadım. Bölüm adı ve analiz adı veri alanlarını (sütunlarını) da içeren bir tablo oluşturduktan sonra frmKontrol ü tasarım görünümünde açın. Form özelliklerinden veri sekmesinin en üstünde bulunan kayıt kaynağını tıklayıp açlan listeden yarattığınız tabloyu yazdırın. Daha sonra form üstündeki açılan kutuları tıklayıp özelliklerini açın. Veri sekmesinden kayıt kaynağını tıklayıp eklediğiniz tablonun veri alanlarını görün. İlişkilendirmek istediğiniz alanı tıklayıp yazfırın. Daha sonra formu form görünümüne çevirip kayıt eklemeye başlayın. Tabloyu aşıp kontrol edin.

Bu anlattıklarımı uygulamaya ben de ekleyebilirdim ancak bu formun amacı Access i geliştirmek olduğundan, soru sahiplerinin de katkıları olması gerektiğini düşünüyorum.

Yine de bir sorunuz varsa memnuniyetle cevaplandırabilirim.

İyi çalışmalar :D

sayın modalı
yardımlarınız için çok teşekkür ederim ama sizden bir isteğim daha var. Formlarda bulunan depo takip access dosyasına grup excel dosyasını uyarlayıp gönderirsen sevinirim. depo giriş çıkış depo giriş ve çıkış durumlarında tüm ürünleri exceldeki gibi görmek istiyorum. Birde ilaç adı yerine ürün adı yazılmasını istiyorum.
size ne kadar teşekkür etsem azdır. Çok rica ediyorum sizden.

access dosyası bu linktedir.
http://www.excel.web.tr/viewtopic.php?t=5800

yani şöyle olmasını istiyorum tüm formlarda ürün isimleri grup halinde gelecek raporlamalarda da aynısı olması gerekiyor