Excelden Accesse Veri Aktarma

Excel Vers. ve Dili
Türkçe excel 2016
İngilizce excel 2016
Değerli uzman arkadaşlar Excel çalışmamdaki verileri Access veri tabanına yazı tipi renklerini koruyarak yani olduğu gibi nasıl aktarabilirim. Örneğim excel tablomda kırmızı ver siyah fontta yazı tipi renkleri bulunmakta ben bunları olduğu gibi accesse aktarmak istiyorum

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Bende Access olmadığı için sorunuzun cevabını bilemiyorum ama, bence siz verileri VBA ile Access'e aktarın sonra görsel bir rapor almak içinde VBA/SQL ile Excel'e aktarıp oradan raporu alın.....

Bu şekilde, verileriniz Access de güvenli bir şekilde saklanır. En kötü halde, içindeki kodlardan dolayı Excel dosyanız bozulur ama verilerinize birşey olmaz.

.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe excel 2016
İngilizce excel 2016
Bende Access olmadığı için sorunuzun cevabını bilemiyorum ama, bence siz verileri VBA ile Access'e aktarın sonra görsel bir rapor almak içinde VBA/SQL ile Excel'e aktarıp oradan raporu alın.....

Bu şekilde, verileriniz Access de güvenli bir şekilde saklanır. En kötü halde, içindeki kodlardan dolayı Excel dosyanız bozulur ama verilerinize birşey olmaz.

.
Makro ile veriler accesse aktarilinca yazı tipi rengini koruyarakmi aktarıyor Haluk hocam

Haluk

𐱅𐰇𐰼𐰚
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Access olmadığı için bilemiyorum, muhtemelen Access'deki ayarlar neyse ... ona göredir.

Siz, makyaj kısmını verileri Access'den Excel'e aktarırken yapacaksınız. Veri girişini ise; ister Excel'den VBA ile isterseniz Access'den manuel olarak yaparsınız.

.

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Merhabalar, excelde veriler 1 sayfa üzerinde ve bütün biçimlendirmeler orada yapılır, ama access de veriler tablolara alınır, daha sonra verileri form yapıp oraya alırsın istediğin biçimlendirmeyi orada verebilirsin veya tablodaki verilerle bir rapor hazırlarsın rapor üzerinde her türlü biçimlendirme yapabilirsin...

Excel Vers. ve Dili
Türkçe excel 2016
İngilizce excel 2016
Merhabalar, excelde veriler 1 sayfa üzerinde ve bütün biçimlendirmeler orada yapılır, ama access de veriler tablolara alınır, daha sonra verileri form yapıp oraya alırsın istediğin biçimlendirmeyi orada verebilirsin veya tablodaki verilerle bir rapor hazırlarsın rapor üzerinde her türlü biçimlendirme yapabilirsin...
tabloya aldıktan sonra form nasıl yapacağız sayın akd

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Tablo seçili iken , oluştur sekmesinden/form sihirbazına tıklayın/tablolar/sorgular açılır kutusundan tablonu seç/ alttaki alanları gösteren listeden formda görmek istediğin alanlara çift tıkla ve sağdaki seçili alanlara al ileri yap/ formun sekmelimi sutunlumu olmasını seç ileri yap/sonraki sayfada forma isim ver ve son a tıkla ve formun oluşmuş oldu.

Excel Vers. ve Dili
Türkçe excel 2016
İngilizce excel 2016
Tablo seçili iken , oluştur sekmesinden/form sihirbazına tıklayın/tablolar/sorgular açılır kutusundan tablonu seç/ alttaki alanları gösteren listeden formda görmek istediğin alanlara çift tıkla ve sağdaki seçili alanlara al ileri yap/ formun sekmelimi sutunlumu olmasını seç ileri yap/sonraki sayfada forma isim ver ve son a tıkla ve formun oluşmuş oldu.
Sayın akd öncelikle teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için bilgileri forma aktardıktan sonra buradaki verilerin yazı tipi rengini tek tek ellemi değiştireceğiz öyle bir durumda benim 7000 satırlık verim var benim için zor olur

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Bence youtube den biraz access hakkında ders izleseniz iyi olacak, access'i excel gibi düşünmeyin metin kutusunu biçimlendirdiğinizde bütün alandaki verilerde aynı biçimi görürsünüz, eger veri bazlı biçimlendirme yapacaksanız onuda koşullu biçimlendirme ile yapabilirsiniz.