excelden makro silmek

merhaba

bilgisayarımda excel ile bir makro yapmıştım.
şimdi ise boş belgeyi bile açarken makro var etkinleştirmek istermisiniz mesajı ile karşılşıyorum.
excel tablomun içinde makro olmamasına rağmen bu mesajı almak :?: pekde iyi olmuyor. içinde makro var diyerek hotmail ek olarak excel dosyamı eklemiyor.

sadece makrolu belgelerde makro uyarısı vermesini ve makro olmayan belgelerde de makro görmemesini nasıl ayarlayabilirim??? :yardim:

gödereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim... :p

Aslında makro olmayan dosyada uyarmaması lazım. Ama uyarıyorsa Araçlar>Seçenekler>Güvenlik>Makro Güvenliği>Orta ayarını bir deneyin derim. Eğer güvenlik yüksekse bundan oluyor olabilir belki.

Hüseyin

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 - Türkçe
Sayın can_arif,
Eğer amacınız sadece uyarı almamak ise güvenlik seviyesini AZ olarak seçebilirsiniz.
Ancak bu durumda yabancı Excel dosyaları ile gelecek Makro virüslerine karşı korumasız kalırsınız.

Hatta belki şu an yaşadığınız sorunun sebebi de bir makro virüs olabilirmi diye düşünüyorum. :?

1. boş bir excel dosyası açın
2. "makro var etkinleştirmek istermisiniz" gibi bir şey sorduğu hayırı seçiniz (bendeki excel ingilizce bu yüzden tam olarak karşılıkları olmaya bilir)
3. vbe için alt+f11 e basın.
4. Project Explorer penceresinde, VBAProject dosyam.xls i şaretleyin.
5. solundaki + işaretine basın
6. modules lerinde sağındaki + işaretine basın.
7. modules altında her gördüğünüz modülü silin.
8. vbe yi kapatın.
9. dosyayı kaydedin çıkın.

Excel Vers. ve Dili
2007
1. boş bir excel dosyası açın
2. "makro var etkinleştirmek istermisiniz" gibi bir şey sorduğu hayırı seçiniz (bendeki excel ingilizce bu yüzden tam olarak karşılıkları olmaya bilir)
3. vbe için alt+f11 e basın.
4. Project Explorer penceresinde, VBAProject dosyam.xls i şaretleyin.
5. solundaki + işaretine basın
6. modules lerinde sağındaki + işaretine basın.
7. modules altında her gördüğünüz modülü silin.
8. vbe yi kapatın.
9. dosyayı kaydedin çıkın.
Allah razı olsun. Tam da takıldığım noktayı çözüme kavuşturdun.