Excel'den PowerPoint'e grafik

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Excel'de hazır tablolarım var bu tabloları grafiğe dönüştürdüm. Tablolardaki değerler değiştikçe grafik te otomatik olarak değişiyor biliyorsunuz. Aynı grafikleri PowerPoint'te hazırladığım sunumlarda da kullanıyorum. Ancak bu sefer tablolardaki değerler değiştikçe grafik değişmiyor. İlk nasıl kopyalamışsam öyle sabit kalıyor. PowerPoint'teki grafikleri de Excel'deki tablolara direk bağlayabilirmiyim?

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Excel'den Excel'e Paste Link var da, Excel'den PowerPoint'e paste link var mı, göremedim?

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
PP'de .... Edit >> Paste Special ... menüsünün altında var.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Menülerdeki bazı komutlar bir süre kullanılmayınca, menü kısalıyor. Bu durumda menünün en altındaki "genişlet" komutunu tıklayıp eski uzun haline getirmek gerekiyor. Bunu bildiğim halde, (gözüm mü bağlandı ne) bir türlü görememişim. Sonunda gördüm, teşekkürler Sn Haluk.

mehmett' Alıntı:
Excel'de hazır tablolarım var bu tabloları grafiğe dönüştürdüm. Tablolardaki değerler değiştikçe grafik te otomatik olarak değişiyor biliyorsunuz. Aynı grafikleri PowerPoint'te hazırladığım sunumlarda da kullanıyorum. Ancak bu sefer tablolardaki değerler değiştikçe grafik değişmiyor. İlk nasıl kopyalamışsam öyle sabit kalıyor. PowerPoint'teki grafikleri de Excel'deki tablolara direk bağlayabilirmiyim?
en iyi çözüm dertsiz tasasız olarak yapabilirisn.

Kod:
excelden grafiği seçip kopyala de.
power pointte grafiği ekleyeceğin slayta gel ve dosyadan özel yapıştır , bağ yapıştırı sec.
bu kadar
güncellemek istediğinde P Point her açılışta sorar sana
bu kadar

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 İngilizce
Merhaba;
Excel 2007'de hazırladığım grafiklerin verilerini değiştirdiğimde grafikler değişiyor. Bu noktaya kadar problem yok ancak sütunların üzerindeki değerler (Data Labels) değişmiyor.
Tek tek değerleri kaldır, tekrar değerleri koy diyince düzeliyor. 45 civarında grafik var ve her grafikte en az 6 kolon var. teker teker isimleri kaldırıp tekrar koymak cok fazla zaman alacaktır.
Bunu toplu olarak yapabileceğim bir kısa yol yok mu?