Excelden Tablo almak ACİL

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 İngilizce
Herkese selam,

Bir konuda acil yardımınıza ihtiyacım var.
Excel sayfalarını tablo olarak import ettim. Ama bu dosyaların sürekli olarak güncellenmesini istiyorum. İlk önce "link tables" ile yapmıştım. ancak access ve excel aynı anda açık olduğu zaman excel kayıt yapmıyor. yani excel dosyasını kaydedemiyorum. Kaydederken excel sayfasının kilitli bu yüzden kaydedilemediğini yazıyor. Bundan dolayı excel sayfalarını import ettim. Ama buradada excel sayfası sürekli değiştiği için güncel değerleri accesste göremiyorum. Excel paylaşıma açık durumda. Bu iki dosyada ağda bulunuyor.

Import ettiğim tablolar sürekli güncellenirse (mesela 10dk'da bir)bu sorunum hallolucak.

Şimdiden teşekkürler,

Örnek dosya ekleyemedim, dosya boyutu çok büyük olduğu için...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 İngilizce
yardımcı olacak arkadaşlara gerçekten çok minnattar olacağım.
zira daha önce bazı şeyler denedim ama bi türlü beceremedim...

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın msalvarli,

Biraz araştırma yaptım sanırım iki seçeneğiniz var:

1. Excel uygulamasını kodla kapatıp tekrar açarsanız o zaman güncellenmiş olur.

2. SharePoint i yüklemeniz gerekiyor. (Excel in yüklü olduğu bilgisayar) O zaman içindeki ayarlarla excel i güncelleyebitlirsiniz. Daha temiz ve emniyetli uygulama. Ama sanırım lisanslı ve Windowsa bağlı sanırım.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 İngilizce
sayın modalı,

ilk önce ilginiz için teşekkürler, ama excel'i kod ile kapatıyorum ama açılırken "dosya kilitli bir deha deneyin" diyor. Buarada bu hata aynı zamanda access açıkken veriyor... ve yarın'a yetiştirmem gerekiyor. ne yapacağımı bilemedim...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 İngilizce
orjinal dosya boyutu büyük olduğu için hemen bir örnek hazırlıyorum...

örnek ektedir;

Klasör içinde kaynak xls dosyası ve verileri aldım access dosyası var. Bu excelde yaptığım değişikliklerin access dosyasındaki tablolarda güncellenmesi.
Buarada excel dosyasının içinde bu yolla kullndığım 10-12 sayfa var. Verilerde çok fazla buarada...

:yardim: :yardim: :yardim:

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın msalvarli,

Açık olan excel sayfalarını txt dosyası kaydedin. Bu txt dosyasını accesse bağlayın, makro ile belirli sürelerde excel dosyasındaki sayfaları txt dosyasının içine kaydedin.

Tabi güncelleme veya ekleme durumlarını gözönünde bulundurmak gerekir.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 İngilizce
walla bu saat oldu. hala uğraşıyorum. sayın modalı, sizede teşekkürler tekrar cevap verdiğiniz için. biraz daha uğraşıcam bakalım neler olacak...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 İngilizce
Private Function FarmerOV()
Dim Klasor As String

Klasor = CurrentProject.path & "\kaynakexcel.xls"

DoCmd.DeleteObject acTable, "Farmer OV"
DoCmd.TransferSpreadsheet acImport, 8, "Farmer OV", Klasor, -1

End Function

Bu yukarıda yazdığım aslında işimi görecek gibi ama burada Excel sayfasındaki ilk çalışma sayfasını alıyor. İstediğimiz yada farklı çalışma sayfalarını nasıl aldırabiliriz. yardımcı olabilen...

sayın modalı, enson txt olayını yaptım ama olmadı... çünkü Access açıkken kaynak dosyaların kaydedilmesine izin vermiyor. Zira bu üstünde uğraştığım konu. Ağda bir bilgisayardan excel'e sürekli bilgi girişi yapılacak. Başka bir bilgisayardanda accesste anlık raporlama.