excelden word belgesine köprü

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
iyi çalışmalar.
excelden word belgesine köprü yapabiliyorum.peki excelden word belgesinin içindeki herhangi bir başlığa köprü yapmak mümkün mü?

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Eğer başlığı wordte oluşturur(tabiki bodytext dışında bir outline levelinde) ve bunu paste special- paste link'te word document object veya picture olarak yapıştırırsan olabiler bi şeyler. bilmem derdine deva mı?[/b][/i]

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Sanırım istenen, sadece link değil ..... MS Word dokümanındaki bir "anchor" a yönlendirilmesi isteniyor, tıpkı HTML'de olduğu gibi.

Bu nedenle ben "hayır" demiştim.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Bu arada, bu işe daha önce yukarıdaki mesajlarımda "hayır" demiştim ama, biraz kurcalayınca oluyormuş .... :mrgreen:

Ekli zip dosyasını indirip, içindeki MS Word dokümanını bilgisayara C:\TestHeader.doc olarak yerleştirdikten sonra, Test.xls dosyasını açıp, sayfadaki linke tıklayınca...... TestHeader.doc dosyası açılıp, imleç direkt olarak linkte tariflenen konuma yönlendirilir.

Bu işi yapmak için, MS Word dokümanında ilgili yere bir "Bookmark" ilave ettim ve adına hd1 dedim. Excel dokümanındaki linki de şöyle tanımladım ... C:\TestHeader.doc#hd1

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Excel ve Word dokumanlarında, ekli resimlerdeki gibi olmuyor mu sizde ?

Not:
Link'i yazdıktan sonra MS Word otomatik olarak adresi "relatif" şekle çevirir. Bu nedenle, siz yukarıdaki resimde mavi ok ile işaretlediğim yere C:\TestHeader.doc#hd1 yazacaksınız. MS Word dosyasını da bilgisayara C:\TestHeader.doc olarak kaydetmiş olmanız gerekir.