Excel'den Word'e aktarım

Ekte verilen.xls dosyasını unicode txt'e çevirirken arada birçok boşluk bırakıyordu.Forumda bulduğum aşağıdaki kodu kullandım bütün boşlukları kapatırken g ile h sütunu arasındaki boşluğu kapatmıyor.
Şu şekilde çıkıyor;

Sorum şu: Bu aradaki boşluğu nasıl kapatırız ve dönüştürürken unicode txt olarak dönüştürmesini nasıl sağlarız?
Kod:
Sub AKTAR()
    Open "C:\deneme.TXT" For Output As #1
    For i = 2 To [c65536].End(3).Row
        Print #1, Cells(i, "a") & Cells(i, "b") & Cells(i, "c") & Cells(i, "d") & Cells(i, "e") & Cells(i, "f") & Cells(i, "g") & Cells(i, "h") & Cells(i, "ı") & Cells(i, "j") & Cells(i, "k") & Cells(i, "l") & Cells(i, "m") & Cells(i, "n")
    Next i
    Close #1
End Sub

Ekli dosyalar

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Merhaba,
G sütunundaki isimlerin sonunda fazladan boşluklar var. Önce onları excelin yerleşik fonksiyonları veya VBA ile silmelisiniz.
Arama yaparsanız forumda bu konuda birçok örmek var.

Malesef olmadı denediklerimle.Ayrıca unicode txt olarak nasıl kaydedecem onu da bilmiyorum.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Merhaba
Bu işinizi görür.

Kod:
Sub Unicodex()
    For i = 1 To [A65536].End(3).Row
        For j = 1 To 14
            Cells(i, j) = Trim(Cells(i, j))
        Next
    Next i
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:="C:\deneme.txt", _
FileFormat:=xlUnicodeText
ActiveWorkbook.SaveAs Filename:="C:\deneme.xls", _
        FileFormat:=xlNormal

End Sub

Son düzenleme:
Sizin verdiğiniz kod ile unicode tam istediğim gibi oldu ama boşluklarda sorun var
janveljan 'in verdiği veya diğer kod ile boşluk sorunum kalmadı ama unicode sorunum devam ediyor aşağıdaki kodların herhangi birine unicode uyarlaması yapılazmı?

Kod:
Sub AKTAR()
    Open "C:\deneme.TXT" For Output As #1
    For i = 1 To [C65536].End(3).Row
        veri = ""
        For j = 1 To 14
            veri = veri & Trim(Cells(i, j))
        Next
        Print #1, veri
    Next i
    Close #1
End Sub
Kod:
Sub AKTAR()
    Open "C:\example.TXT" For Output As #1
        Print #1, Cells(i, "a") & Cells(i, "b") & Cells(i, "c") & Cells(i, "d") & Cells(i, "e") & Cells(i, "f") & TRIM(Cells(i, "g")) & Cells(i, "h") & Cells(i, "i") & Cells(i, "j") & Cells(i, "k") & Cells(i, "l") & Cells(i, "m") & Cells(i, "n")
    Next i
    Close #1
End Sub

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Merhaba,
Kodlarda bir sorun olmaması lazım. Ancak kodlar A sütununu kontrol ederek işlem yapıyor. Örneğin A9 hücresinde veri yok ise buna karşın B9 da veri var ide B9 u görmediğinden sorun olabilir. Bu durumda satır sayısı en fazla sütunun harfini koddaki [A65536] A harfinin yerine yazmanız yeterlidir.
Diğer kodlar kaydedilen doysada boşluğu kaldırıyor ama excel dosyasındaki boşluk kalıyor. Benim yazdığım kodlar ise excel dosyasındaki boşlukları kalıcı olarak yok ediyor. İstediğinizi kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
Kod:
Sub AKTAR()
    Open "C:\example.TXT" For Output As #1
        Print #1, Cells(i, "a") & Cells(i, "b") & Cells(i, "c") & Cells(i, "d") & Cells(i, "e") & Cells(i, "f") & Trim(Cells(i, "g")) & Cells(i, "h") & Cells(i, "i") & Cells(i, "j") & Cells(i, "k") & Cells(i, "l") & Cells(i, "m") & Cells(i, "n")
    Next i
    ActiveWorkbook.SaveAs Filename:="C:\deneme.txt", _
FileFormat:=xlUnicodeText
    Close #1
End Sub
böyle yapınca biri boşluk düzgün olan example.txt dosyasını oluşturuyor.
İkinci olarak deneme.txt oluşturuyor unicode düzgün olan.
Yani ikisini bir dosyada birleştiremedim gitti :(

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
Merhaba,
Örnek dosyanızda N sütunua kadar veri var. Kodlar A kolonuna ve N sütununa göre yazıldı. Gerçek dosyanızda veri bulunan en son kolon hangisidir. Ayrıca sütunlardaki satır sayısı farklı mı? Eğer farklı ise satır sayısı en fazla olan sütun hangisidir?

Şimdi deneme dosyasına sizin verdiğiniz kodu uyguladığım zaman aşağıdaki gibi bir görüntü alıyorum.Unicode tam istediğim gibi ama denemediğim şey kalmadı.Deneme dosyası benim normal dosyam zaten.Farklı birşey yok.