excel'e aktarmada sorun ==> çok fazla kayıt var ?

BESST

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2002
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
28-12-2027
Merhaba arkadaşlar
hazırladığım bir raporu Ms Excel'e aktarmak istediğimde

Diyor ki = "Çıktı biçimi veya access tarafından belirlenen sınırlamalara göre , çıktıda çok fazla satır var"

Halbuki Raporunu aldığım sorgu toplamda 20000 satır , acil yardım lütfen

iyi çalışmalar

BESST

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2002
28-12-2027
arkadaşlar

birçok yöntem denedim fakat olmuyor raporun bağlı olduğu sorguyu excel'e eksiksiz veriyor ama raporu vermiyor. Herhangi bir aktarım sınırlaması mı access'te , yardım lütfen :(

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın BESST,

Rapor aktarılmamasının sebebi süzülen bir sorguya dayanması.

Raporu neden Excel e aktarmak istiyorsunuz?

İyi çalışmalar

BESST

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2002
28-12-2027
Sayın modalı

öncelikle İstemeyerekte olsa bilgileri Excel'e aktarmaya çalışmamın sebebi bu bilgileri kullanacak dosyanın excel olması ve müdahale imkanımın sınırlı olması :(

Sorgunun süzülen bir sorgu olduğunu söylüyorsunuz fakat ben raporun bağlı olduğu sorguyu excel'e aynen aktarabiliyorum. ilgili raporun biçimlerini değiştirerek (sütunlu, Sekmeli ) denedim yine aynı hatayı verdi. acaba sorun rapor biçimi ilemi alakalı yoksa sorgu ile rapor arasındaki bir sorunmudur ?

BESST

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2002
28-12-2027
Arkadaşlar yokmu bu olayın bir çözümü lütfen yardımcı olurmusunuz.

run time error 2306 --- çıktıda çok fazla satır var diyor, ve araştırmalarım sonucunda docmd.outputto ve docmd.sendobject komutlarının aktarma sınırlaması 16000 satır , yokmu bunun bir çözümü arkadaşlar :(

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın BESST,

Benim anlamadığım nokta şu: Excel Raporu alıp ne yapıyor?

Rapor görsel bir sonuç. Yani Verileri istediğimiz bir formata sokup çıktısını (rapor) almak. Raporu excel e göndererek ne yapmayı amaçlıyorsunuz?

Eğer bir işleme tabi tutacaksa o zaman sorgu sonucunu işlesin. Aynı şey değil mi?

İyi çalışmalar

BESST

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
excel 2002
28-12-2027
Sayın modalı

Run-Time Error 2306 uyarısına çözümü nihayet buldum , işlemi office 2003 yüklü bir bilgisayar da denedim ve oldu.

Rapor bir görsel bir sonuç ama rapor içinde herhangi bir kayıta göre gruplandırma&seviyelendirme yaptığımda excel'de gayet güzel bir şekilde alt toplamlı bir sayfa çıkıyor ve dediğiniz gibi bu dosya işleme tabi tutuluyor.

Aynı şekilde sorguyu aktarmaya çalışırken de runtime 2306 hatasını veriyordu. yukarıda belirttiğim gibi office 2003 yüklü makinada sorun çözüldü. gösterdiğiniz ilgi ve alakaiçin çok teşekkür ederim ,

iyi çalışmalar