Soru Exceli Açan Veya Excelde Kaydetme İşlemi Yapan Kişileri Kayıt Altına Alma

Sebahattinnn

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Excel 2010 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
03-11-2025
Bir excel Dosyamda 26 sekme var. Her biri ayrı bir ilçe adında. Bu 26 birimimde excelim üzerinde kimler işlem yaptı tektek kontrol etmem gerekiyor. Mümkünse bir kod varsa şayet exceli kimler açtı benim listeme kaydedebilirmi? Veya Kimler Kaydet yaptı kaydedebilirmi?(Önemli Olan exceli açanlar ama). Kaydetme verilerinde her bilgisayardan hangi verileri alabiliyoruz bilmediğimden isim soyisim, kaydetme tarihi,açma tarihi diye basit bir çizelge oluşturdum. Sizler için en kolay veriler hangisi ise onu bana verirse memun olurum. (Özellikle Adı Soyadı). Emeği geçenlere şimdiden çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Sebahattinnn

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
03-11-2025
  • Gözden Geçir > Değişiklikleri İzle > Değişiklikleri Vurgula'ya tıklayın.

Excel'in daha yeni sürümlerinde Değişiklikleri İzle düğmesinin gizlenmiş olduğuna dikkat edin. Şöyle gösterebilirsiniz.
  • Değişiklikleri vurgula altındaNe zaman onay kutusunu seçin ve ardından Ne zaman listesinde, Tüm 'e tıklayın.
  • Kim ve Nerede onay kutularının işaretini kaldırın.
  • Yeni bir sayfada listele onay kutusunu seçin.
  • Tamam'a tıklayın.
Böyle bir durum varmış ama bende yeni bir sayfada listele pasif tik koyamıyorum. Kurumsal bilgisayar belki ondandır. Tek çarem makro gibi.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2007
06-09-2023
log tuttura bilirsiniz..f11 tusuyla acıp bakabılırsınız belki işinizigörebilir..şifre123

Ekli dosyalar

Sebahattinnn

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
03-11-2025
Çok Teşekkür Ederim Sayın TOKERX222. Elinize sağlık. İşimi Görür.İşiniz rast gelsin.

Sebahattinnn

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
03-11-2025
Sayın TOKERX222 benim 26 sekmem var. Kodlamada sizin oluşturduğunuz index sekmesindeki değişiklikleri kaydediyor galiba. Ben 26 sekmemdeki değişikliği listeletmem için hangi sekmeye index sekmesinde yazan kodu yapıştırmalıyım. 26 sekmeme yapıştırsam olurmu?

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2007
06-09-2023
Sayın TOKERX222 benim 26 sekmem var. Kodlamada sizin oluşturduğunuz index sekmesindeki değişiklikleri kaydediyor galiba. Ben 26 sekmemdeki değişikliği listeletmem için hangi sekmeye index sekmesinde yazan kodu yapıştırmalıyım. 26 sekmeme yapıştırsam olurmu?
tüm sekmelerin kod bölümüne
Kod:
Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
    On Error Resume Next
    Satır = WorksheetFunction.CountA(Sheets("YEDEK").Range("A:A")) + 1
    Sheets("YEDEK").Cells(Satır, 1) = Satır - 1
    Sheets("YEDEK").Cells(Satır, 2) = Date
    Sheets("YEDEK").Cells(Satır, 3) = Time
    Sheets("YEDEK").Cells(Satır, 4) = Application.UserName
    Sheets("YEDEK").Cells(Satır, 5) = ActiveSheet.Name & "!" & Target.Address(1, 1)
    Sheets("YEDEK").Cells(Satır, 6) = IIf(Eski_Değer = "", "Boş Hücre", Eski_Değer)
    Sheets("YEDEK").Cells(Satır, 7) = IIf(Target = "", "Değer Silindi !", Target)
    Sheets("YEDEK").Cells.EntireColumn.AutoFit
End Sub

Sebahattinnn

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
03-11-2025
Teşekkürler şimdi onu deniyordum. Oldu. Çok sağolun emekleriniz için.