Excel'i farklı kaydedince belirli modül çalışmasın

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Merhaba dostlar herkese hayırlı işler bol kazançlar.

Bir excel dosyam var. Teklif formu olarak. Teklif formunu her açtığımda makro +1 teklif no veriyor. Akabinde dosyayı FiRMA ismi ile farklı şekilde hem pdf hem xlsx olarak.

Kod:
Sub auto_open()
ActiveWorkbook.Save
Sheets("teklif").Select
[o12] = [o12] + 1
End Sub
Teklif numarasını yukarıdaki modül3 de ki bu kod ile veriyor. Buraya kadar herşey güzel sistem sorunsuz çalışıyor

Sorunuma gelecek olursa ; Ahmetmetal-09-01-2028-T1011 adı ile farklı şekilde kayıt etti. EĞER MÜŞTERİ REVİZE İSTERSE ahmetmetal dosyasını açınca t1011 den t1012 olacak. Doğal olarak teklif numarasının sabit kalması gerekiyor.

İsteğim : Teklif programı açınca +1 olarak teklif numarası veriyor ve dosyayı firma ismi ile kayıt edince o dosyayı tekrar açınca modül3 çalışmasın yani teklif no artırmasın sabit bıraksın.

Biraz uzun yazdım kusura bakmayın sorunumu detaylı anlatayım istedim. Dosyayı da ekledim. Şimdiden Allah razı olsun.

Excel Vers. ve Dili
2007 Excel, Word Tr
Merhaba,
Kod:
Sub auto_open()
ActiveWorkbook.Save
Sheets("teklif").Select
If ThisWorkbook.Name = "TEKLİF PROGRAM.xlsm" Then
[o12] = [o12] + 1
End If
End Sub

Excel Vers. ve Dili
2007 türkçe
Merhaba,
Kod:
Sub auto_open()
ActiveWorkbook.Save
Sheets("teklif").Select
If ThisWorkbook.Name = "TEKLİF PROGRAM.xlsm" Then
[o12] = [o12] + 1
End If
End Sub
Hocam öncelikle Allah sizden razı olsun. İşiniz gücünüz rast gitsin :)

Ben genel de buradan bir cevap aldığım zaman çalışma mantığını öğrenmeye çalışıyorum.

Anladığım kadarı ile siz dediniz ki : Bu numaratör sadece Teklif Program.xlsm ise çalışsın yoksa çalışmasın.

Doğru mu anlamışım ?

Excel Vers. ve Dili
2007 Excel, Word Tr
Evet, aynen o şekilde.