exceli zorunlu olarak makroları etkinleştirilmesi

Excel Vers. ve Dili
EXCEL-2013
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-05-2024
Excel dosyası açılırken Güvenlik modu ne olursa olsun macroları devre dışı olarak açılmasını engellemek ve zorunlu olarak macrolar etkinleştirlmiş olması için nasıl bir kod yazmalıyım.İlgilerinize şimdiden teşekür ederim.

Excel Vers. ve Dili
excel 2003-türkçe
digital imza

Yazdığınız makroyu digital olarak imzalarsanız excel dosyasını açtığınızda makrolar'da otomatik olarak devreye girecektir. Digital imzanızı internetten alabilirsiniz. Eğer sadece kendi bilgisayarınızda kullanacaksanız Office 2003 cd'si içinde selfcert.exe dosyasını çalıştırarak bir digital imza yaratıp bu imza ile makrolarınızı imzalıyabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
EXCEL-2013
18-05-2024
TeŞekÜr

Afuat İlgİnİze TeŞekÜr Ederİm..
AcemİlİĞİme Sayin LÜtfen,
Bu Dİgİtal İmzayi İnternetten Nasil Alabİlİrİm HİÇbİr Bİlgİm Yok

Metin Karaağaç

Uzman
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2016 Pro Plus-Türkçe
10-12-2025
Kendi dijital sertifikanızı oluşturma
Kendi oluşturduğunuz dijital sertifika resmi bir sertifika yetkilisi tarafından verilmediğinden, böyle bir sertifika kullanılarak imzalanmış makro projeleri, kendi kendini imzalayan projeler olarak bilinir. Kendi oluşturduğunuz sertifikalar, doğrulanmamış olarak değerlendirilir ve güvenlik düzeyi Yüksek veya Orta olarak ayarlanmışsa, Güvenlik Uyarısı kutusunda bir uyarı oluşturur. Microsoft Office yalnızca, bu sertifika için özel anahtar bulunan bir bilgisayardaki kendi kendini imzalayan sertifikaya güvenir (özel anahtar başka bilgisayarla paylaşılmıyorsa, genellikle yalnızca sertifika oluşturmuş olan bilgisayardır).

Microsoft ürünleri için hizmet veren sertifika yetkilileri hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Kök Sertifika Programı Üyeleri listesine bakın.

Not Bu konudaki köprü, Web'e gider. Yardım'a istediğiniz zaman geri dönebilirsiniz.

Microsoft Windows XP'de, Windows Başlat menüsünde Tüm Programlar, Microsoft Office Araçları'nın üzerine gelin ve VBA Projeleri için Dijital Sertifika seçeneğini tıklatın. Microsoft Windows 2000'de, Windows Başlat menüsünde Programlar, Microsoft Office Araçları'nın üzerine gelin ve VBA Projeleri için Dijital İmza seçeneğini tıklatın.
SelfCert.exe dosyası bilgisayarınızda yoksa, yüklemeniz gerekebilir.

Nasıl Yapılır?

Microsoft Office Kur programını yeniden çalıştırın.
Nasıl Yapılır?

Tüm programlardan çıkın.
Microsoft Windows Denetim Masası'nda, Program Ekle/Kaldır simgesini çift tıklatın.
Aşağıdakilerden birini yapın:
Office programınızı Microsoft Office'in bir parçası olarak yüklediyseniz, Şu anda yüklü programlar kutusunda Microsoft Office'i ve sonra Değiştir düğmesini tıklatın.
Office programınızı tek başına yüklediyseniz, Şu anda yüklü programlar kutusunda, programınızın adını ve sonra Değiştir düğmesini tıklatın.
Kur programındaki Gelişmiş Özelleştirme ekranında, Office Paylaşılan Özellikler'in yanındaki genişletme göstergesini (+) tıklatın.
VBA projeleri için Dijital İmza'yı seçin, seçiminizin yanındaki oku ve sonra Bilgisayarımdan Çalıştır'ı tıklatın.
Dijital Sertifika Oluştur iletişim kutusundaki yönergeleri izleyin

Excel'in yardım menüsünden alıntıdır..

Excel Vers. ve Dili
EXCEL-2013
18-05-2024
anlaşıldı teşekürler

bilgiyi paylaşmayı prensip edinmiş değerli arkadaşlar adeta burada toplanmış
bu foruma imreniyorum
birgün bende burada birilerine yardım etmeyi arzuluyorum.
İçten ilginize teşekürler