excelin açtıktan hemen sonra hata verdiği xls dosyası

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
bu dosyayı açınca excel hata verip kurtarmaya geçiyor kurtarıyor tekrar hata veriyor tekrar tekrar tekrar en sonunda biçimlendirmeleri kaybederek kurtarıyor. ama benim açıklamalarımı hücre biçimlendirmemi ve yukarıda yapılmış özel süz makrosunu kaybediyor.

--- ay sonu olduğundan patronlarıma acilen bu dosya ile rapor hazırlamam gerekiyor. bütün şirketteki üst düzey yöneticiler beni bekliyor. dosyada tam tarihinde böyle oldu.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
verileri kaybetmek

birde en son kurtardığında bazı verilerin kaybolmuş olabileceğini belirtiyor. bunlar hangi veriler olabilir ?

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Merhaba,
Verilerinizi kurtardım sanırım.Ancak biçimler,formüller,ve makrolardan arınmış vaziyettedir. (İkinci mesajdaki sorunuzun cevabı)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 türkçe
makrolar veriler açıklamalar biçimler bozulmadan

makrolar veriler açıklamalar biçimler bozulmadan kurtarmanın yolu nasıl olabilir ? bu hatayı vermesinin sebebi ben miyim ? ben mi hata yaptım. nasıl böyle birşey olmuş olabilir ? benim için açıklamalar çok önemli nasıl yapmalıyım ? biçimlerdeki renklendirmeler için 2 gece sabaha kadar çalışmıştım. makrolarak veda edebilirim. ama diğerleri çok önemli oradaki her renk birşeyi ifade ediyor.

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2019 (64 bit) - Türkçe
Bozulmadan kurtarmak için nasıl bir yol izlenmeli bilemiyorum. Piyasada özel kurtarma programları mevcut. Biraz araştırırsanız demolarını bulabilirsiniz.

Renklendirmeler için fazla üzülmeyin bence, yine yaparsınız. Hücrelerde özel açıklamalar mevcuttu galiba. Bunun için sözünü ettiğim programdan edinin.
Sn. alpi bu programlarla ilgili linkler vermişti forumda.