Excelin Hariç Bir Programda İşlem Yapması

Excel Vers. ve Dili
office 2003 kullanıyorum
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
23/10/2018
Sayın excel veb uzmanları işim gereği excel dışında excel ile eş zamanlı kullandığım hastane bilgi sistemine hastalara ait bilgileri ve yapılan işlemleri giriyorum bunu yaparken O1 hücresine girilen kabul numarasını kullanıyorum hastaya ait kabul numarası yada TC kimlik numarasını her seferinde O1 hücresinden kopyalayıp HBS (Hastane Bilgi Sistemi) de ilgili bölüme yapıştırıp enter tuşuna basıyorum. Formun değerli hocalarının yardımı ile yaptığım çalışma sayfamda hazırladığım kodlar sadece O1 hücresini kopyalıyor ve ben çoğu zaman iş yoğunlu nedeni ile bu kopyalanmış veriyi HBS (Hastane Bilgi Sistemi)'ye yapıştırıp hastaya ait işlemleri bitirmeyi unutuyorum yada geciktiriyorum böyle oluncada işler bayağı sarpa sarıyor benim sizden istediğim excelin O1 hücresinden kopyaladığı veriyi HBS (Hastane Bilgi Sistemi) sayfasına geçiş yapıp kopyaladığı veriyi HBS (Hastane Bilgi Sistemi) nin ilgili bölümüne yapıştırmasıdır. hele birde entere tuşuna basılmış gibi HBS (Hastane Bilgi Sistemi) nin ilgili bölümünde hastaya ait bilgilerin görüntülenmesini sağlarsa tadından yenmez. Değerli Excel veb uzmanları excelin böyle bir özelliği varmı varsa bu konuda yardımlarınızı esirgemezseniz çok memnun olurum eğer yoksa yine formda dolaşırken gelen bir soruya cevaben tıpkı excelin makro kaydederken kullandığı yönteme benzer bir kayıt yöntemi ile çalışan yani biz istediğimiz işlemi bir defa yapıyoruz program bu işlemi kayıt yapıyor sonrasında program bu olayı otomatik olarak yapıyormuş böyle bir programıda formdan ve netten araştırdım ama bulamadım eğer böyle bir program varsa bu konudada yardımlarınızı rica ediyorum bu veya buna benzer bir program varsa adını yada net adresini verirseniz sevinirim ama bu işlemi excel yaparsa daha düzgün olacağını düşünüyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkürler iyi akşamlar ekte HBS (Hastane Bilgi Sistemi) ye ait görünümlerin olduğu bir dosya gönderiyorum tekrar teşekkürler

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
office 2003 kullanıyorum
23/10/2018
arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
.

Bu programı yapandan, Excel veya daha başka kaynaklardan veri almasını da yapılabilmesinin sağlanmasını isteyin.

Bunun Excel'le olabilecek bir yönünü göremiyorum. Ancak kopyala, yapıştır ile götürebilirsiniz.

.

.

Bagcivan

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2019 türkçe
11-10-2027
dilerseniz http://www.ees.com.tr/sarus_hastane_bilgi_sistemi/ şu adresten programı yapanlarla iletişim kurabilirsiniz. belki yaptığınız işin bir pratiği vardır. ya da onların da kaçırdığı bir nokta varsa programı geliştirmelerinde yardımcı olmuş olursunuz.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 kullanıyorum
23/10/2018
Teşekkürler sayın bagcivan