excell dil sorunu hk.

Excel Vers. ve Dili
excel 2010 English Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30/06/2022
Arkadaşlar herkese merhaba,

ekteki excell'de Veri shettinde'ki Veri al tuşuna bastığı zaman V362 ve V363 shettinde'ki
verileri otomatik ilgili stünlara yerleştiriyor ve Grafik kısımında ki Wow rapor
Shetine Saatlik turları sayarak yerlerine yerleştiriyor. Buaraya kadar sıkıntı yok
Sıkıntı Evde hazırladığım için Evde'ki excel dili Türkçe fakat iş yerinde'ki bilgisayar
ve programların tamamı ingilizce olduğundan formüller sapıtıyor ve ##### şeklinde çıkıyor
Bunu'da Dil dosyasını Türkçe yaptığımda çözülüyor. Bu işlem 100'lerce kişi ye gittiği için
ve herkesin Excell İngilizce olduğundan Mantığın tamamen ingilizce excell üzerinden
hareket etmesi gerekir. Ben işin iiçinden çıkmadım. Yardımcı olacak arkadaşlar olursa sevinirim.

Ekli dosyalar

Ömer BARAN

Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 2013 ( 32 bit ) TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
(18.03.2020) - Uzman olduğu için tarih geçersiz oldu.
Merhaba.

Belgenizi ve işlemleri pek anlamadım ama, ilk gözüme çarpan hususu belirteyim.
Gördüğüm kadarıyla V362 ve V363 sayfalarında K ve L, VERİ sayfasındaki D ve E sütunlarındaki veriler tarih/saat DEĞİL METİN.

Malum TARİH ve SAAT sayısal bir veridir. Bu verilerin kaynağını (hücrelere nasıl yazıldığını) bilemiyorum ama,
mevcut verileri sayısal verilere dönüştürmek için şunu önereyim:
boş bir hücreye 0 yazın, bu hücreyi kopyalayın, belirttiğim sayfalardaki ilgili veri alanlarını seçip ÖZEL YAPIŞTIR-> DEĞERLERİ->TOPLA=>TAMAM şeklinde işlem yapın,
ardından da ilgili alanları HÜCRELERİ BİÇİMLENDİR->İSTEĞE UYARLANMIŞ kısmından dilediğiniz şekilde biçimlendirin.

Bu değerler belgeye kod/userform gibi yöntemlerle yazılıyorsa, ilgili kodlarda verilerin METİN değil TARİH/SAAT olarak yazılmasına yönelik kod değişikliği gerekebilir.

Yukarıda belirttiğim işlemler sorununuzu çözmezse; sorunlu halinin en azından belli bir alanının ekran görüntüsünü belge içerisine RESİM olarak yapıştırın ve yeniden yükleyin ki tekrar bakılabilsin.
.