Excell dosyasındaki bütün genel sayılar dolar para birimine dönüşüyor

Excel Vers. ve Dili
excel 2000 ingilizce
Selamlar,
Excell'de ara ara bir sıkıntım oluşuyor.Kendi kendine diyeceğim ama muhtemelen aynı anda hem excell 2010 hemde eski excell dosyası açmaya çalışırken bir hafıza vs gibi bir hata verdikten sonra oluşan bir sıkıntı.
Kullandığım dosyadaki bütün sayılar, eğer hücre içerisinde yanında yazı veya özellikle girilmiş bir para birimi yoksa , genel olarak , sıra adet , vade farkı gibi tarihsel işlem sonuçlarının olduğu sadece rakam içeren hücreler 4 haneli Dolar para birimi tipine dönüşmüş oluyor.tutup hepsinin tipini seçip hücre özelliklerinden genel tipine çevirince düzeliyor ama teker teker hepsini bulmak zor olduğu için olmadık sürpriz yerlerde bir sayı yerine dolar işaretli ve noktadan sonra 4 desimal içeren bir sayı görmek sinir bozucu olmakta.Yeni bir boş hücreye de sayı yazmak istediğimde de aynı hücre tipi karşıma çıkıyor.bunu düzeltecek bir yer bulamadım.
Yardımcı olabilecek arkadaşlara minnettar olur şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

Excel Vers. ve Dili
2007 tr
Bende de benzer sorun var

her ne oluyorsa rakam olan hücrelerin biçimi günlü tarih formatına dönüyor. (27.01.2014 pazar gibi) Nedenini ve çözümünü bulamadım. Buraya cevap yazan olur inşallah..

Excel Vers. ve Dili
excel 2000 ingilizce
Bir önceki gün , sıkıntı olarak bildirdiğim mailimdeki olayı düzeltmek için üşenmeyip normal rakamlar iken 4 desimalli dolar- para birimi tipine dönüşmüş hücreleri teker teker genel formatına dönüştürdükten sonra bu sabah ta Masserti'nin yazdığı durum ,yani bu değiştirdiğim hücreler tarih formatına dönüşmüş durumda.Bütün bu olanlara sebep menüden seçenekler sekmesine gidip her ayarı değiştirmeden tekrar tekrar check edip acaba gözden kaçırdığım bir ayar mı var diye bakmamdan olabilir diye şüphelenmeye başladım.İnsanı excellden soğutacak şaka gibi bir durum, bütün iş kayıtlarımı faturalarımı ve irsaliyemi bile kesmek için kullandığım dosyanın böyle kamera şakası gibi zırt pırt değişmesi karşısında acaba polarise falan mı geçsem diye düşünmeye başadım.Bu konuda gerçekten bir fikri olan yok zannediyorum

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Sakıncası yoksa uzaktan bağlanıp incelemek isterim.

TeamViewer için bağlantı şifrelerini özelden gönderirseniz bağlanıp bakabilirim.

Excel Vers. ve Dili
excel 2000 ingilizce
Merhaba,

Sakıncası yoksa uzaktan bağlanıp incelemek isterim.

TeamViewer için bağlantı şifrelerini özelden gönderirseniz bağlanıp bakabilirim.
Korhan bey ,
ilginiz için teşekkür ederim,
restart edince bir değişiklik olmuyor.Muhtemelen dosya bozuldu ve yeni bir dosya oluşturup step by step kopyalayacağım.
Teşekkür ederim

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Evet dosyanız bozulmuş gibi görünüyor.

Çünkü boş bir excel dosyasında bir hücreye rakam yazınca normal sayı olarak biçimlendirirken sizin dosyanızda boş bir sayfa ekleyip hücreye sayı yazdığımızda TARİH olarak biçimleniyor. Bu da dosyanızın bozulmuş olabileceği anlamına geliyor.