Çözüldü Excell sayfalar arası veri aktarma

Excel Vers. ve Dili
EXCELL 2016 TÜRKÇE DİL
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-12-2023
Merhabalar, sayfa 1 deki başlık altındaki verilerin tümünü kopyalayıp sayfa 2 deki aynı başlık altına değer yapıştırması yapmak istiyorum sayfa 2 de 42 satırda bir başlıklar var bunları atlayıp alt satırlara yapıştırmasını istiyorum. değilse 42 satır sayıp kopyala yapıştır yaparak uzun sürüyor, yardımlarınızı bekliyorum. excell örnek çalışma kitabım ektedir.

Ekli dosyalar

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba.
Sayfa2 de sanırım yapıştırılacak alanları mavi renkle renklendirmişsiniz ama arada renklenmeyen hücreler var, onlara aktarılmayacak mı?

Excel Vers. ve Dili
EXCELL 2016 TÜRKÇE DİL
13-12-2023
Merhaba Necdet bey, hücre içi renkler önemli değil her 42 satırda başlık yenileniyor. aradaki yazılmaması gereken yeri atlayıp devam ederek yapıştıracağız. ekte yapılmış halini ekledim,Ben uzun yolda sayfa1 deki değerleri bir kaç defada kopyala yapıştır yaparak yapabiliyorum . sayfa 1 deki değerlerin tümünü tek seferde sayfa2 ye gerekli yerlere yapıştırmak istiyorum. VBA kodlama ile tuş atayarak yapabilirsem daha iyi olur. kodlama öğrenmeyede çalışmaktayım.Kodları başka işlerim içinde uyarlama yapıp kullanabilirim.şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,
Aşağıdaki kodları bir modüle kopyalayıp deneyiniz.
Aradaki boş sütunlar aktarılmayacaksa A-C-E sütünlarını tek tek aktarmak gerek, ben doğrudan A-E sütununu aktardım
Kodları olmazsa kendinize göre uyarlarsınız.

Kod:
Public Sub Aktar()

Dim i   As Long, _
    j   As Long

j = 5

For i = 2 To Sayfa1.Cells(Rows.Count, "A").End(3).Row Step 43

Sayfa1.Range("A" & i & ":E" & i + 42).Copy Sayfa2.Range("D" & j)
    j = j + 53

Next i

End Sub

Excel Vers. ve Dili
EXCELL 2016 TÜRKÇE DİL
13-12-2023
Necdet Bey yardımlarınız için teşekkür ederim. tam istediğim gibi olmuş.kodlarıda istediğim gibi ayarlayabiliyorum.