Soru Excell'den üzerinden verileri Not Defterine aktarma?

Excel Vers. ve Dili
excell 2016
Merhabalar , bir soru sormak istiyorum elimde bir excell listesi bulunmakta. İçinde İsim Soyİsim , Mail Adresi ve Telefon Numarası bulunmakta. Burdaki bilgileri tek tek içini kendim oluşturduğu bir şablon halinde kaydetmesini istiyorum.Bu şekilde bir sistem yapabilirmiyiz ?

Not Defterinin içeriği örnek olarak
{
"FirstName": "something",
"MiddleName": "something",
"LastName": "something",
"NickName": "something",
"Email": "unique email",
"MobilePhone": "",
"City": "city",
}

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Tablo başlıklarının A1 ~ G1 hücrelerinde olduğunu ve verilerin de 2. satırdan itibaren başladığını kabul edersek, aşağıdaki kod sayfadaki verileri sizin istediğiniz şekilde; kodun yazıldığı dosyanın olduğu yerde bir Notepad dosyası oluşturarak içine yazar.

Kod:
Sub Test()
    'Haluk - 29/10/2018
    Dim textFile As String
    Dim NoA As Integer, i As Integer

NoA = Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row
    textFile = ThisWorkbook.Path & Application.PathSeparator & "Test.txt"

Open textFile For Output As #1
    For i = 2 To NoA
        tempStr = "{" & vbCrLf
        tempStr = tempStr & """FirstName"": """ & Range("A" & i) & """" & "," & vbCrLf
        tempStr = tempStr & """MiddleName"": """ & Range("B" & i) & """" & "," & vbCrLf
        tempStr = tempStr & """LastName"": """ & Range("C" & i) & """" & "," & vbCrLf
        tempStr = tempStr & """NickName"": """ & Range("D" & i) & """" & "," & vbCrLf
        tempStr = tempStr & """Email"": """ & Range("E" & i) & """" & "," & vbCrLf
        tempStr = tempStr & """MobilePhone"": """ & Range("F" & i) & """" & "," & vbCrLf
        tempStr = tempStr & """City"": """ & Range("G" & i) & """" & "," & vbCrLf
        tempStr = tempStr & "}" & vbCrLf
        Print #1, tempStr
    Next
    Close #1
End Sub
.

Son düzenleme:

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
.
Excel Listenizi Save as > save as type: 'tan Text olarak kaydederseniz olmuyor mu?

.

Excel Vers. ve Dili
excell 2016
Tablo başlıklarının A1 ~ G1 hücrelerinde olduğunu ve verilerin de 2. satırdan itibaren başladığını kabul edersek, aşağıdaki kod sayfadaki verileri sizin istediğiniz şekilde; kodun yazıldığı dosyanın olduğu yerde bir Notepad dosyası oluşturarak içine yazar.

Kod:
Sub Test()
    'Haluk - 29/10/2018
    Dim textFile As String
    Dim NoA As Integer, i As Integer

NoA = Range("A" & Rows.Count).End(xlUp).Row
    textFile = ThisWorkbook.Path & Application.PathSeparator & "Test.txt"

Open textFile For Output As #1
    For i = 2 To NoA
        tempStr = "{" & vbCrLf
        tempStr = tempStr & """FirstName"": """ & Range("A" & i) & """" & "," & vbCrLf
        tempStr = tempStr & """MiddleName"": """ & Range("B" & i) & """" & "," & vbCrLf
        tempStr = tempStr & """LastName"": """ & Range("C" & i) & """" & "," & vbCrLf
        tempStr = tempStr & """NickName"": """ & Range("D" & i) & """" & "," & vbCrLf
        tempStr = tempStr & """Email"": """ & Range("E" & i) & """" & "," & vbCrLf
        tempStr = tempStr & """MobilePhone"": """ & Range("F" & i) & """" & "," & vbCrLf
        tempStr = tempStr & """City"": """ & Range("G" & i) & """" & "," & vbCrLf
        tempStr = tempStr & "}" & vbCrLf
        Print #1, tempStr
    Next
    Close #1
End Sub
.
Teşekkür ederim yaptım oldu beni çok büyük bir dertten kurtardınız :)