Excelle Aktarma Hk.

Excel Vers. ve Dili
xp
Arkadaşlar; form sayfamda bölgeyi seçtiğimde aşağıda liste kutusunda o bölgeye ait bilgiler geliyor ve aşağıda excelle aktar butonuna bastığımda liste kutusundaki bilgileri excelle aktarmak istiyorum. gönderdiğim örnek excelle atıyor ancak tablolardaki bütün bilgileri atıyor ben bölgeyi seçtiğimde liste kutusuna listelenen bilgileri excelle aktarmak istiyorum. yardımcı olurmusunuz.

excelle aktar butonunun kodlaması şu şekildedir. kodlamada nasıl bir düzeltme yapabiliriz. "kod alıntıdır."

Dim Klasor
Klasor = CurrentProject.path & "\" & "BİLGİTAKİP (EXCEL OLARAK YEDEK)-" & " " & Format(Date, "mm/dd/yy") & " " & Format(Time, "hh-mm-ss-AM/PM") & ".xls"
If MsgBox("Aktarma işlemi,Proğramın bulunduğu yere kayıt olacak,oradan bulun,Verileri Excele aktarmak istiyor musunuz? ", 36, "EXCELE VERI AKTARIMI") = 6 Then
DoCmd.TransferSpreadsheet acExport, 8, "Çeker Zimmet Ana Tablo", Klasor, True, "ÇEKER BİLGİLER"

MsgBox "Dikkat Proğramın bulunduğu yere Aktarma işlemi Tamamlandı", 0, "EXCELE VERI AKTARIMI"
Exit_Komut121:
Exit Sub
Err_Komut121:
MsgBox Error$
Resume Exit_Komut121
End If

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın SIDDIK,

Yeni bir sorgu ekledim ve o sorgunun sonucunu Excel e yolladım. Umarım istediğiniz olmuştur.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
xp
sn.modalı çok teşekkür ederim. yaptığınız tam istediğim gibi oldu.

assenucler

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 TR 64 Windows 11 Home Single Language x64 TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
29-05-2025
Sayın Modalı;

Teşekkür ve iyi hafta sonları..

Excel Vers. ve Dili
xp
sn.modalı konu üzerinde aklıma geldi.sorgudan excelle atıyor buraya kadar çok güzel ama ben programdan çıkıp excell sayfasına girmem gerekiyor,excelle aktar dediğimizde hem aktaracak hemde excell sayfası otomatik açılmasını sağlayacak bunu yapabilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Merhaba..

Bu ilave isteğiniz için sayın modalı'nın düzenlediği dosyadaki koda bunu ekleyiniz..

Kod:
[COLOR=#008004][I]'Aktarım tamalandıktan sonra verilen mesaj kodunun hemen altına yazılacak..[/I][/COLOR]

Application.FollowHyperlink Klasor, , [COLOR=#0600ff]True[/COLOR], [COLOR=#0600ff]True[/COLOR]