Exelde Rakamların sonunda TRY ibaresi varken toplama nasıl yapılır ?

Excel Vers. ve Dili
exel 2016 TR
Merhaba arkadaşlar bir haftadır arıyorum ama bir türkü bulamadım sorumun cevabını bir dosyam var 15,50 TRY , 22,50 TRY 65,50 TRY bu şekilde alt alta sıralanmış rakamlar var exel bunları toplamıyor yanında TRY yazdığı için Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz ?

Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Merhaba @mehmetismail

Hücre adresi olarak sadece dolu alan yazılmalı.
Kod:
=TOPLA.ÇARPIM(--YERİNEKOY(A1:A10;"TRY";""))

Excel Vers. ve Dili
2013 Professional Plus Türkçe
Rakamların sonunda metin olarak " TRY" yazıyorsa onları kaldırarak ilgili sütunu seçip hücre biçimlendir/para birimi/TL seçmelisiniz.
O zaman girdiğiniz rakamların sonunda otomatik olarak TL görünecektir ve işlem yapılabilir duruma gelecektir.

Excel Vers. ve Dili
exel 2016 TR
Rakamların sonunda metin olarak " TRY" yazıyorsa onları kaldırarak ilgili sütunu seçip hücre biçimlendir/para birimi/TL seçmelisiniz.
O zaman girdiğiniz rakamların sonunda otomatik olarak TL görünecektir ve işlem yapılabilir duruma gelecektir.
merhaba dediğiniz gibi yaptım rakamlarmın sonunda try duruyor formülünü yan satıra yazdım numaraları değiştirdim bir sonuç çıkardı , dosya olarka size nasıl gönderebilirim

Excel Vers. ve Dili
exel 2016 TR
Excel Vers. ve Dili
Office 2013
Rica Ederim. Allah c.c. cümlemizden razı olsun
İyi Çalışmalar.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Alternatif:

Kod:
=TOPLA.ÇARPIM((YERİNEKOY(A1:A10;"TRY";"")+0))
.

Excel Vers. ve Dili
2013 Professional Plus Türkçe
merhaba dediğiniz gibi yaptım rakamlarmın sonunda try duruyor formülünü yan satıra yazdım numaraları değiştirdim bir sonuç çıkardı , dosya olarka size nasıl gönderebilirim
Sütunu seçin, ctrl+F basıp değiştir sekmesine gelin, üst satıra " TRY" (boşluklu ve kesmesiz) yazın alt satırı boş bırakın ve tümünü değiştir/tamam deyin (tüm sütunda " TRY" kısmı silinecek sadece rakamlar kalacaktır). Sütun halen seçiliyken, sağ tıkla/hücre biçimlendir/para birimi/TL olarak sütunu biçimlendirin.

Artık sütunda sadece rakam yazmanız yeterli, işlem de yapabilirsiniz.