Faiz hesaplama

yesevi33

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 TÜRKÇE
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
11-09-2025
ARKADAŞLAR KOLAY GELSİN
İŞİM GEREĞİ BAZEN YÜZLERCE GÜNE AİT BAZI DEĞERLERİN FAİZLERİNİ HESAPLAMAK ZORUNDA KALIYORUM. BUNUDA İNTERNET VERGİ DAİRESİNİN SAYFASINDA FAİZ HESAPLAMA BÖLÜMÜNDEN TARİHLERİ VE MİKTARLARI GİREREK YAPIYORUZ. BUDA BİZİM BAYAĞI BİR ZAMANIMIZI ALIYOR. ACABA GÜNLÜK FAİZ MİKTARINI GİRDİĞİMİZDE BAŞLANGIÇ VE BİTİŞ TARİHİ ARASINDAKİ FAİZ MİKTARINI BULABİLİCEK BİR FORMÜL VAR MIDIR.

VERİLERİ AŞAĞIDAKİ ADRESE TEKER TEKER GİRİP HESAPLIYORUZ BU BAZEN BİNLERCE SATIR OLUYOR BİZİMDE ZAMANIMIZI ALIYOR.

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

BU ADRESE GİRDİKTEN SONRA VERİLERİ TEKER TEKER EKLİ DOSYADA YER ALAN LİSTEYE AKTARIYORUZ BUNUN KISA BİR YOLU VARSA ÇOK SEVİNİRİM.
ŞİMDİYE KADAR BİR ÇOK PROBLEMİMİ ÇÖZDÜNÜZ UMARIM BU SORUNUMUDA HALLEDERSİNİZ

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

Ekli dosyalar

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Ekli dosyayı inceleyiniz.

Ekli dosyalar

yesevi33

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 TÜRKÇE
11-09-2025
Ilginizden dolayı çok teşekkürler.
Yanlız ben yukarıda açıklama yaparken bir yanlışlık yapmışım. Gecikme zammı yerine gecikme faizi demişim bize yukarıda ki internet vergi dairesinin linkinde yer alan gecikme zammı hesaplaması gerekiyor. Eğer gecikme zammının hesaplamasının bir formülü varsa çok işimize yarar. şimdiden teşekkürler.

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
Ilginizden dolayı çok teşekkürler.
Yanlız ben yukarıda açıklama yaparken bir yanlışlık yapmışım. Gecikme zammı yerine gecikme faizi demişim bize yukarıda ki internet vergi dairesinin linkinde yer alan gecikme zammı hesaplaması gerekiyor. Eğer gecikme zammının hesaplamasının bir formülü varsa çok işimize yarar. şimdiden teşekkürler.
Ekli dosyayı inceleyiniz.

Ekli dosyalar

yesevi33

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 TÜRKÇE
11-09-2025
çok teşekkürler, gerçekten tek kelime ile harikasınız.

yesevi33

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 TÜRKÇE
11-09-2025
hayırlı günler yine başım sıkıştı
bir konuda sizin yardımınıza ihtiyacım var. excelde arama yaparken veya bir hücreyi tıkladığımda o hücrenin yazı rengi kalıcı olarak değişe bilirmi .
şu şekilde anlatayım: işimiz gereği kontrol ettiğimiz onlarca sayfa veri var kontrol ettikten sonra sütunun sonuna artı (+) koyarak kontrol ettiğimizi anlıyoruz ama bazen kontrol ettiğimiz halde artı koymayı unuttuğumuz için sorun çıkıyor. işte bu sorunu gidermek için üzerine geldiğim ya satır yada hücre yazı rengini kalıcı olarak nasıl renklendirebilirim bu konuda yardımcı olabilirmisiniz. şimdiden teşekkürler.

yesevi33

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 TÜRKÇE
11-09-2025
hocam hayırlı günler
daha önce yine excelle ilgili bir konuda yardımcı olmuştunuz. şimdi yine başım sıkıştı bana aylık merkez bankası döviz kurlarını bulacağım bir program lazım daha önce kullandığım bir excel programı vardı merkez bankasından aylık olarak alabilirordum ama şimdi program çalışmıyor bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
hocam hayırlı günler
daha önce yine excelle ilgili bir konuda yardımcı olmuştunuz. şimdi yine başım sıkıştı bana aylık merkez bankası döviz kurlarını bulacağım bir program lazım daha önce kullandığım bir excel programı vardı merkez bankasından aylık olarak alabilirordum ama şimdi program çalışmıyor bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.
İnceleyiniz.
http://www.excel.web.tr/f48/merkez-bankasy-kur-alamyyor-t143592.html#post780445

yesevi33

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 TÜRKÇE
11-09-2025
Hocam hayırlı günler sizden yine bir konu hakkında yardım almak istiyorum.
Bu güne kadar excelde artı (+) yaptığım zaman başka bir sayfa veya başka bir dosyadaki hücre bilgisini alabiliyordum. Ama bu gün bir şey oldu artık bu özellik çalışmıyor. Sadece kendi sayfasındaki verileri alıyor başka bir dosya veya başka bir sayfadaki verileri artı (+) ile almıyor. Bütün ayarları yaptım ama hiç bir şekilde çözülmedi.

turist

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2013 64Bit
English
"Excel seçenekleri" ni açın.
Açılan pencerede "Gelişmiş" i tıklayın.
Yanda açılan kısımda en alta doğru "Lotus Uyumluluğu" kısmında;
"Geçiş gezinti tuşları" kutucuğu boşsa işaretleyin.
Altındaki "Lotus Uyumlulu ayarları" kutucuklarını da işretleyip deneyin.

yesevi33

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2010 TÜRKÇE
11-09-2025
iyi günler.

elimde daha önce kullandığım gecikme zammı hesaplama tablosu vardı ancak zam oranları değiştikten sonra son iki yıldır programı kullanamıyorum.
vergi dairesinin sayfasına girip verileri teker teker girmek çok zor oluyor. benim veriler excelde excelden buraya aktarıyordum çok kolay oluyordu. bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

güncel zam oranlarını girdiğim halde veriler gelir idaresinin verileri ile aynı olmuyor

Ekli dosyalar