Fare tekerleği olayları Visual Basic

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Fare tekerleği olayları Visual Basic 6.0 IDE içinde çalışmıyor
ayrıca ofis 2003 dede Fare tekerleği olayları Visual Basic editöründe çalışmıyor.

bunu (VB6IDEMouseWheelAddin.dll) dosyasını sistem32 dosyasına koyup
Başlat' ı tıklatın, Çalıştır' ı türü regsvr32 < yol > \VB6IDEMouseWheelAddin.dll, sonra da Tamam' ı tıklatın.

aşağıdaki linkde buna ait bir uygulama var

ekli uygulamalı resimlere de bir bakın.

http://support.microsoft.com/kb/837910/tr

Ekli dosyalar

halit3

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
2003 excell türkçe
ve
2007 excell türkçe
Additional Control sorunu

Additional Control içinde bir açıklama yapıyorum

Benimde bir çok kez başıma geldi bu durum bugün iki defa oldu bilgisayarıma imajı yüklüyorum sorun yok ama kapatıp açınca excelde Additional Controls açılmıyordu
ofis proğramını silip yeniden yükledim ama bir çare olmadı.

bilgisayarımda windows xp sp3 yüklü ofisinde 2003'ü yüklü

Aşağıdaki uygulamaları yaptım Additional Controls perceresi açıldı

C:\WINDOWS\system32 içindeki FM20.DLL dosyasını masa üstüne aldım ve yeni FM20.DLL dosyasını C:\WINDOWS\system32 klasörünün içine koydum. masa üstündeki FM20.DLL dosyası boyutu 1.09 MB eklemiş olduğum FM20.DLL dosyasının boyutu 1.13 Mb

daha sonra excel dosyasını açtım ve referanslar bölümünü açtım burada Browse düğmesini tıkladım açılan liste kutusuna dosya adına FM20.DLL yazdım ve aç dedim sonra tamam dedim ve ok tuşuna basarak referans penceresini kapattım.

daha sonra aşağıdakileri yaptım.

1-Başlat / Çalıştır = Regedit

2-HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID anahtarına gelip üzerindeyken sağ tıklayıp "İzinler" e basıyoruz.
( Ya da HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID yolu da olabilir)

3-Administrators(Kullanıcı Adı\Administrators) için "Tam Denetim" ve "Oku" kısımlarını "İzin ver" olarak seçip "Gelişmiş" düğmesine basıyoruz.

4-Açılan ekranda "İzinler" tabındayken Administrators(Kullanıcı Adı\Administrators) 'a tıklayıp
"Tüm bağımlı nesnelerdeki izin girdilerini burada gösterilen ve bağımlı nesnelere uyanlarla değiştir" kutusunu
işaretliyoruz ve "Uygula" deyip çıkan uyarıya da "Evet" diyoruz sonra da "Tamam" deyip çıkıyoruz

ve Additional controls açıldı