Farklı çalışma dosyasındaki verileri alma

Excel Vers. ve Dili
2021 türkçe
Arkadaşlar kolay gelsin umarım konuyu doğru yere açmışımdır ve derdimi doğru anlatabilirim. Öncelikle borsada işlem gören hisse senetlerinin bilançolarını excel olarak indiriyorum. ama bilançolara bakmak için bütün sayfaları açmak istemiyorum. diyelim ki THYAO yazdığım zaman aynı klasörde bulunan THYAO.xlsx dosyasındaki veriler gelsin veya ASELS yazdığım zaman ASELS.xlsx dosyasının verileri gelsin. dosyaların içerisinde Sheet1 adında sadece bir sayfa var. böyle bir kod varmıdır acaba

Excel Vers. ve Dili
Microsoft® Excel® 2021 64 bit TR
Arkadaşlar kolay gelsin umarım konuyu doğru yere açmışımdır ve derdimi doğru anlatabilirim. Öncelikle borsada işlem gören hisse senetlerinin bilançolarını excel olarak indiriyorum. ama bilançolara bakmak için bütün sayfaları açmak istemiyorum. diyelim ki THYAO yazdığım zaman aynı klasörde bulunan THYAO.xlsx dosyasındaki veriler gelsin veya ASELS yazdığım zaman ASELS.xlsx dosyasının verileri gelsin. dosyaların içerisinde Sheet1 adında sadece bir sayfa var. böyle bir kod varmıdır acaba
Şu an bende ona benzer bir işlem yapıyorum. Ben elimde olan değil tüm hisselerin bilançolarını otomatik indirip Bilanço, Gelir Yıllık, Gelir çeyreklik, Nakit akış yıllık ve Nakit akış çeyreklik olan kısımlarını otomatik olarak kendi excelde ki dosyalarıma kopyalamayı yaptım. Bayağı uğraştırıcı bir işlem oldu ama başardı. Fakat kodları tamamlarken bilgisayarımda ki belli bir klasörü göstererek bu işlemi yaptırdım. Tabi sayfa adları da bende ki tabloda ki isimleriyle oldu. Senin çalıştırabilmen için çok fazla değişiklik yapman gerekiyor.

Excel Vers. ve Dili
2021 türkçe
Çok basit bir yöntemle nerdeyse istediğimi yapabildim. bilançoda istediğim kalemleri görebilmek için indis formüllü bir sayfam vardı bu sayfayı boş bir excele kopyalayıp yapıştırdım ve tek yapmam gereken Ctrl + F ile bul ve değiştir seçeneğinde asels yerine thyao yazdırmak oldu. böylece kapalı diğer bir dosyadaki verileri çekebildim

Excel Vers. ve Dili
Microsoft® Excel® 2021 64 bit TR
Çok basit bir yöntemle nerdeyse istediğimi yapabildim. bilançoda istediğim kalemleri görebilmek için indis formüllü bir sayfam vardı bu sayfayı boş bir excele kopyalayıp yapıştırdım ve tek yapmam gereken Ctrl + F ile bul ve değiştir seçeneğinde asels yerine thyao yazdırmak oldu. böylece kapalı diğer bir dosyadaki verileri çekebildim
Ctrl+F ile değiştirmek yerine veri doğrulama yapılarak seçtirmek daha kolay olabilir. Bir hücre tanımlayarak devam edilebilir.