Farklı isimdeki veriyi bendeki listedeki veri ile değiştirme

nighttorment06

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Ev ve İş 2016
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-10-2027
Merhaba;

yapmak istediğim farklı bir bilgisayardan gelen isim listesini bendeki isim listesi ile değiştirme gelen liste yanlış ürün isimleri kullanılmış ve bendeki liste programıma uygun çalışan ürün listesindeki isimleri ile veri çekme ile düzeltmesini istiyorum göndermiş olduğum excel örneğinde içerisinde anlatmaya çalıştım inşallah anlatabilmişimdir yardımlarınıza ihtiyacım var konu araştırdım ama buna benzer bişey bulamadım veya farklı konularda aradım yardım edebilirmisiniz biraz değerli vaktinizi alacağım ama.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 / Türkçe
19-09-2023
Yanlış yazılmış isimlerin hangi yöntemle doğrularının bulacağına ait belirli bir kural olmalı.
İlk 3 karekterin aynı olduğunu varsayarak bir formül oluşturdum. İnceler misiniz?

Ekli dosyalar

nighttorment06

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Ev ve İş 2016
12-10-2027
Yanlış yazılmış isimlerin hangi yöntemle doğrularının bulacağına ait belirli bir kural olmalı.
İlk 3 karekterin aynı olduğunu varsayarak bir formül oluşturdum. İnceler misiniz?
Merhaba hocam ilginiz için öncelikle teşekkür ederim ama demek istediğim bu değil ben daha nasıl anlatabilirim bilmediğim için ben tekrardan anlatmaya çalışacağım bi örnek hazırlamam lazım yoksa anlatamayacağım, çok teşekkür ederim örnek dosya yapmaya çalışacağım

Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
27-07-2024
mesajım bulunsun.