Farklı olanları bulma

Excel Vers. ve Dili
2003 excel
Arkadaşlar herkese merhabalar benım sorunum stok sayımıyla ilgi iki sütunu karşılaştırıp aradaki farkları çıkaracak bi formül excelde bunu yapabilecek formül yokmu kimse çözemedi sorunumu dosya yı ekte sunuyorum lütfen bi çözüm üretebilen arkadaş varsa yardımcı olsun 10 saat sürüyo sayım bu yolla olursa 2 saatte bitecek yardımcı olursanız sevinirim
ekte dosyayı gönderiyorum a ve b sütunu arasındaki farklı barkodları bulabilecek bir formül grekmekte şimdiden yardımlarınız için sağolun bikaç excel öğretmeniyim diyen kişi işin içinden çıkamadı ya onlar exceli bilmiyor yada benim istediğm şey çok zor bi şey

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
(Excel 2016 - İngilizce)
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
30-11-2022
Merhaba,

Size yapmış olduğum ve devamlı kullandığım karşılaştırma dosyasını gönderiyorum.

Burada Veri 1 kolonuna ilk verilerinizi, Veri 2 kolonuna ise ikinci verilerinizi kopyalayıp KARŞILAŞTIR butonuna basınca her 2 tarafta da olanlar için X işaretini koyuyor.X işareti olmayan farklı olanlardır.

İsterseniz formüllede yapılabilir ama biraz yavaş çalışabilir.

Ekli dosyalar

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

Bir alternatifte benden olsun.

Eki inceleyiniz.

.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 excel
çok teşekkür ediyorum arkadaşlar ellerinize sağlık recep ustam hızır gibi yolladı formülü diğer arkadaşlarda öyle hepinizin ellerine sağlık dostlar

Excel Vers. ve Dili
ecxel 2003 turkçe
Selamlar sayın recep kardeş Karşilaştirma Son.zip adlı excel dosyasını indir
dim işaretleme işlemi başladı fakat excel dosyası yanıt vermiyor konumuna düştü elimdeki excel dosyasında c kolonunda 6908 kişi ad ve soyad olarak g kolonunda 6200 kişi ad soayad olarak mevcut c kolonu ile g kolonun karşılaştırılmasında c kolonunda de olup g kolonunda olmayanlar ve g kolnunda olup c kolonuna olmayanlar şeklinde tespit etmem lazım indirdiğim dosya bu işi yapıyor fakat yanıt vermiyor konumuna geçiyor isterseniz dosyayı size verebilirim yardımlarınızı bekliyorum şimdiden çok teşekkürler saygılar

Excel Vers. ve Dili
EXCEL
excel de iki sayfa karşılaştırması-fark bulup yazma

recep bey merhaba,

arkadaşa yapmış olduğunuz sistem tam benlik ama ben bunun biraz kendime uyarlamalısını sizden isteyebilirmiyim?

eğer mümkünse;

ek'te excel tablosu ve açıklayabildiğim kadarıyla açıklamaya çalıştım.

Ekli dosyalar

Josiah

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
ver:2010 Dil;Eng
26-08-2026
teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
mic office excel 2007
ben indiremiyorum bile.altın üyelik istiyor yok arrtık

Excel Vers. ve Dili
2012
12.10.2018
Selam Arkadaşlar
Yıl sonunda neredeyse bir çok muhasebeciye gerekli olacak hesap extresi inceleme işlemi yapmam için formul istiyorum. iki farklı firmanın cari hesap extresini karşılaştırıp
ödeme ve tahsilat bilgilerinden birbirinde olmayanları gösteren bir tablo elinizde varsa rica ediyorum paylaşalım.