FARKLI SAYFADAN EĞERSAY İŞLEV SORUNU

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office Professional Plus 2016
Exelde program sayfasında I4 İle I503 Sütununda bulunan örnek elma kelimesinin kaç adet olduğunu istatistik sayfasının B4 kısımda göstermek için
=EĞERSAY(PROGRAM!I4:I503;"elma") formülünü kullanıyorum ancak sayı olarak kaç adet olduğunu göstermiyor. Formülü istatistik sayfasının B4 kısmına veri doğrulama olarak giriyorum nerede yanlış yapmaktayım
yardımcı olur musunuz ?

Mdemir63

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Ofis2010 32Bit Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
19-02-2026
Selamlar

İstatistik Sayfasının B4 Hücresine
Aşağıdaki formülü uygulayınız.
Kod:
=EĞERSAY(PROGRAM!I:I;"Elma")

Excel Vers. ve Dili
=EĞERSAY(PROGRAM!I:I;"Elma")
yukarıda benim yazmış olduğum formülden farkını göremedim ? denedim olmuyor
Bu arada Program sayfasında yazan Elma kısmı Döküman sayfasındaki w4 w12 kısımlarından çekilmekte bunuda DOLAYLI("DÖKÜMAN!W4:W12") bu formülle çektim bundan kaynaklı elma kısmının sayısını göstemiyor olabilir mi .

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Exelde program sayfasında I4 İle I503 Sütununda bulunan örnek elma kelimesinin kaç adet olduğunu istatistik sayfasının B4 kısımda göstermek için
=EĞERSAY(PROGRAM!I4:I503;"elma") formülünü kullanıyorum ancak sayı olarak kaç adet olduğunu göstermiyor. Formülü istatistik sayfasının B4 kısmına veri doğrulama olarak giriyorum nerede yanlış yapmaktayım
yardımcı olur musunuz ?
veri doğrulama olarak formül yazılmadan direk =EĞERSAY(PROGRAM!I4:I503;"elma") yapıldığında sayma gerçekleşiyor bilginize sorunu bu şekilde çözdüm