Farklı Sayfa'dan Veri Çekip,Sayfalardaki Verileri İşleme

Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 (12) SP2 Türkçe
Farklı Sayfa'dan Veri Çekip,Sayfalardaki Verileri Ýşleme

Başlıktaki sınır nedeniyle tam açıklama olamadı özür dilerim. Ã?rnek olarak hazırladığım dosyayı da ekte gönderiyorum. Yapmak istediğim şey şu:

Klasörü açtığınızda bir anasayfa.xls dosyası görülecek. Bu dosya açıldığında UserForm2'yi açıyor ve buraya veri girmemiz gerekiyor. Ben veri girişini gerçekleştirebildim (gene sizin yardımlarınızla):

Ama göreceğiniz gibi UserForm'da bir adet ComboBox ve ListBox var. İşte burada bir yardıma ihiyacım var.Ben ComboBox ve ListBox'ı şu şekilde yapılandırmak istiyorum. ComboBox veritabı2.xls dosyasındaki A sütunda bulunan isimleri alacak,ListBox'da bu isme göre B sütünunda bulunan Sınıfı gösterecek. Burası benim gerçekleştiremediğim bir şey.

Birde bunlarla birlikte formülle(eğer ve düşeyara) gerçekleştirdiğim lakin macro ile nasıl yapılacağını bilmediğim başka bir olay var.
Þimdi UserForm'da girdiğimiz Kod ile ListBox'ta listelenen sınıf'ın kesiştiği veriyi de Gelen Veri'ye yazdırmak istiyorum.

Biraz uzun oldu, yardım edecek arkadaşlardan tek bir ricam var,biliyorum zaten herkes kısıtlı zamanından feragat ediyor ama özellike kodlarda can alıcı bir nokta varsa belirtsinler. Yani püf noktalar benim için çok önemli. Ne de olsa yeni yeni öğreniyoruz. Þimdiden çok teşekkürler.