farklı sayfalarda ki veriler ..seri formül atayamıyorum

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 tr
merhabalar !
açtığım bir excel doyası örnek kasım ayı, bu ayın her günü ile ilgili
31 adet te burada sayfa açtım. örneğin ayın 2,3,4,5 ve devamıdaki
her sayfada o güne kadarki satış toplamlarını kamülatif olarak ta görmek istiyorum.
bu konuda yardım eden olursa çok memnun olurum.şimdiden teşekkürler.
ertuğrul

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn ertuer,

Küçük bir örnek dosya gönderiyorum.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Aynı tarihte birden fazla işlem yapılıyor mu?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 tr
sn zerige ilginize teşekkür ederim.Sanırım sorunumu ben tam
aktaramadım.Þöyle aktarayım: örneğin gönderdiğiniz çalışma kitabında 3 değil 10
adet çalışma sayfası açtık,ve bu sayfaların her birinin D11 hücresinde bir değer var.Þimdi ben bu her sayfadaki D11 yanına veya altına örneğin D12 yede kamülatiflerini yazdırmak istiyorum. Kısaca bu 10 günlük sayfada D11 deki değerler o güne ait satışsa onun yanın da bügüne geğin toplam görünsün istiyorum
Yardımcı olabilir veya olamasınız da ilginize teşekkür ederim. ertuer

Excel Vers. ve Dili
2010 - TR!
ertuer, sorunun cevabı bende ancak su anda mısafırlıkteyım burda excel yok dostlar temel anlamda acıklamaya calısacagım sadece

1 : excelde butun sayfaları sec
2 : d13 hucresıne =(sayfa1!d12+sayfa2!d12+sayfa3!d12 + vs ıslem bıtene kadar )
((yada sadece mouse ıle d12 yazan yerı tıkla ve + tusuna bas -- kolay yolu bu ))
3 : d11 hucresıne =eger(d13 hucresı=0 ıse ; 0 ;degılse sayfa1!d12+sayfa2!d12 + vs yaz )

ok kısmetse excel olan bı bılgısayara oturayım bunuda hallederız dostum sıkma canını ok

ıyı bayramlar

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
eğer yapmakistediğin çok sayıda sayfadaki d11 değerlerini bir sayfada toplatmak ise
=TOPLA('Sayfa1:Sayfa10'!D11)

ancak dikkat edilmesi gereken sayfa sekmelerinin sırası
yani yukarıdaki formule göre :!: "soldan sağa" sayfa1-sayfa10 arası d11 toplanıyor

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 tr
konuyu net olarak aktarabilmek için ekte bir örnek gönderiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum. ERTUER (ERTUÐRUL)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 tr
Merhaba sn.Abazya öncelikle teşekkür ederim ilginize.yanlış anladığınız bir şey yok.
Ancak benim sıkıntım o yazdığınız formülü,tüm sayfaların c23 hücrelerine yapıştıramaıyorum.yapışıyor ama,doğru olmuyor...yani her sayfada ki c23 de ki formül hep bir önceki deviri alması gerekirken kopyalandığı hücredeki şekliyle kalıyor.bu da sonuç vermiyor. Selamlar Teşekkürler

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn ertuer

Bir formül yazdım ama bu formülün sağlıklı çalışması için bazı şartlar var;

1-Her sayfanın F9 hücresinde o sayfaya ait tarih yazacak. (Sizin dosyanızda bu var fakat bazı sayfalarda F9 hücresinde, bazı sayfalarda F8 hücresinde var.)

2-Her sayfada gün toplamı C23 hücresinde olacak. (Sizin dosyanızda bu da değişken, yani bazı sayfalarda gün toplamı C23 de iken bazı sayfalarda C22 de.)

3-Yazdığımız kümülatif toplam formülleri de her sayfanın C24 hücresine kopyalanacak.

Bu şartları yerine getirirseniz işte C24 hücrelerine kopyalayacağınız formül;

=DOLAYLI((GÜN(F9)-1)&"kasım"&"!C24")+C23

Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Isyerinde Ingilizce_Win7 Evde Hollandaca_Win7
Pardon beyler Dolayli dediginiz ne..? yada ingilizcesi nedir ..?

Selalar
Jezus

Excel Vers. ve Dili
Isyerinde Ingilizce_Win7 Evde Hollandaca_Win7
Sagol abazya.... yanlis anlama abazya ben turkiye disindayim PC ,de Turkce terimlerin cogunu bilmiyorum fakat tavsiye ettigin sayfa cok guzel sagol

Selamlar

Jezus

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 tr
SN ZERİGE ,TANIMLADIÐINIZ FORMÜLÜ YAZDIM VE İSTEDİÐİM GİBİ OLDU.
FAKAT BU BAÐLAMDA SİZE BİR ÞEY DAHA SORMAK İSTİYORUM. Ã?RNEÐİN KASIM AYI 30 ÇALIÞMA SAYFASI AÇTIM. HER SAYFADA TARİH HÜCRESİ OLARAL BELİRLEDİÐİM Ã?RN F9 HÜCRESİNE,OTOMATİK OLARAK 1,11,2005 ...VE SON SAYFADA 30,11,2005 ÞEKLİNDE TARİHİ YAZABİLECEÐİM BİR FORMÜL ATAMAK MÜMKÜN MÜ ? HANİ ELLE DE GİREBİLİRİZ ANCAK MERAK ETTİM.
TÜM YARDIMLARINIZ İÇİN ÇOK SAÐOLUN TEÞEKKÜR EDERİM

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn ertuer

Her ayın 1'inden 31'ine kadar olan günleri her sayfaya bir gün gelecek şekilde yazan bir makroyu ben yazsam, yapacağı işe göre oldukça uzun bir makro olur. Çünkü ben makro konusunda iyi olmadığım için "makro kaydet" yöntemini kullanıyorum. Makroyu iyi bilenlerden rica etsek bir kaç satırlık bir makro ile işinizi çözerler.

İsterseniz bir kereliğine zahmet çekip her sayfaya bir önceki sayfadaki tarihi 1 arttıran bir formül yazarsanız, sizin sadece birinci sayfaya 01.11.2005 yazmanız halinde diğer sayfalara otomatik olarak 1'er artarak yansıyacaktır.

Kolay gelsin.

aydgur

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2007 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
04-03-2028
tirvana,
eğer numara değilde sayfa isimleri yazıyorsa nasıl yapabilirim *

Excel Vers. ve Dili
2003 tr
sn. aydgur
tirvana,
eğer numara değilde sayfa isimleri yazıyorsa nasıl yapabilirim *
sayfa isimleri olması önemli değil
sayfa numaralrına göre değil belirttiğiniz aralıkta soldan sağa doğru sayfalarda işlem yapılır.

=TOPLA('data:veri'!D11) data adlı sayfadan veri adlı sayfaya kadar D11 ler toplanır.