Farklı Sayfalardan Veri Alma

Excel Vers. ve Dili
Office 365 - İngilizce
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
6.6.2022
Merhaba,

Çalışmamdaki farklı sayfalarda bulunan verileri tek bir sayfada toplayıp, özet tablo oluşturmak istiyorum.

Normalde (=Sayfaadi!Hücre) yöntemiyle veriler alınabilir ama bendeki durum biraz farklı.

Rapor sayfasının haricinde her güne karşılık gelen 31 sayfa var. (aya göre 30 oluyor) Sayfa adları tarihlerden oluşuyor. (01.08.2015 gibi)

Sayfaları oluştururken, sayfa adlarını belirlediğim bir hücre aralığından alarak makro ile otomatik oluşturuyorum.

Sorum şu: Ay geçişi olduğu zaman, eski sayfalar silinip, yerine yeni sayfalar geliyor (01.09.2015 gibi) Böyle olunca da (=Sayfaadi!Hücre) formülleri hataya dönüşüyor.

Bu nedenle sayfalar yeniden oluşturulduğunda formüllerin tekrar çalışması için nasıl bir formül yazmalıyım.

Sayfa adlarının yazdığı hücre aralığını "Ad Tanımla" kısmından tanımladım. Hatta diğer sayfalardan veri çekmede kullandığım bir formülüm de var. Eski sayfalar silinip yeni sayfalar oluşturulsa bile çalışıyor. Buna benzer bir formül yazmam lazım ama beceremedim.

=TOPLA.ÇARPIM(ETOPLA(DOLAYLI("'"&tarihler&"'!$b$2:$b$200");$B2;DOLAYLI("'"&tarihler&"'!$f$2:$f$200")))

Örnek dosyada da açıklamamı yaptım. Dosya ile ilgili anlaşılmayan yer olursa seve seve açıklama yapabilirim.
Yardımlarınızı beklerim

http://dosya.web.tr/R6e7rK

Ömer

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr
Ofis 2016 Tr
Merhaba,

D22:

Kod:
=TOPLA.ÇARPIM(ÇOKEĞERSAY(DOLAYLI("'"&tarihler&"'!E2:Z200");$B22
 ;DOLAYLI("'"&tarihler&"'!F2:AA200");D$21))
.